Прості та смачні кулінарні рецепти
Простосмак » Поради » 7 ефективних способів очистити чайник від накипу в домашніх умовах

7 ефективних способів очистити чайник від накипу в домашніх умовах

Як очистити від накипу чайник

Про те, як очистити чайник від накипу, має знати кожна господиня. На жаль, поки що не придумано досить ефективних способів запобігання появі вапняного нальоту на стінках і нагрівальному елементі функціонального апарату. За допомогою фільтрації води, а також регулярного споліскування ємності слабким розчином соди або лимонної кислоти, можна лише трохи знизити швидкість формування накипу. На щастя, існує чимало методик чищення, що дають змогу навіть у домашніх умовах відновити апарат. Перед тим, як міняти старий пристрій на новий, варто спробувати який-небудь із них.

електрочайник зсередини

Причини і наслідки утворення накипу

Вапняний наліт однаково активно формується в чайниках усіх видів і конструкцій. Тільки, якщо це електричний прилад, шар накипу покриває в основному нагрівальний елемент. У ємності з нержавійки або її емальованому аналогу осад покриває дно і стінки до того рівня, до якого наливається вода. Що жорсткіша використовується вода (високий вміст солей), і що частіше її кип'ятити, то швидше проблема стає очевидною.

Електрочайник

Якщо не намагатися відмити ємність, то дуже скоро доведеться зіткнутися з такими наслідками:

  1. Електричний апарат від такого впливу здатний прийти в непридатність. Це відбувається через те, що наліт блокує контакт нагрівача з водою і сталь постійно нагрівається до позамежних температур. Зрештою, елемент просто перегорає
  2. Вапняний склад, потрапляючи в організм людини, починає викликати негативні реакції. Якщо своєчасно не видалити накип у чайнику, можна спровокувати розвиток захворювання видільної системи.
  3. Під дією високих температур у складі накипу постійно відбуваються хімічні реакції, через які смак і запах кип'яченої води з часом погіршується.

Порада: Незалежно від того, який засіб для чищення чайника було використано, після проведення маніпуляції в ємності потрібно хоча б двічі прокип'ятити чисту воду. Тільки тоді можна буде застосовувати пристосування за призначенням, не ризикуючи зіпсувати смак напою або заробити розлад шлунка.

накип у чайнику

Звичайно, щоб позбутися накипу в чайнику, можна придбати спеціальні хімічні продукти, які сьогодні пропонують магазини господарських товарів. І все ж, практика показує, що вирішити проблему можна за допомогою народних засобів. Причому, результат буде не менш якісним, а ризик неприємних наслідків - мінімальним.

Прості, але ефективні способи видалення накипу

Готуючись до роботи з лимонною або оцтовою кислотою, харчовою содою та іншими затребуваними реагентами, потрібно брати до уваги тип матеріалу, з якого виготовлений чайник. Серед найбільш щадних варіантів впливу в домашніх умовах, особливою популярністю користуються підходи, засновані на застосуванні таких продуктів:

  • Застосування лимонної кислоти. Цей засіб можна використовувати під час роботи з будь-якими матеріалами, навіть із пластмасою. В 1 л води розводимо 1-2 чайних ложки реагенту. Для ємностей більшого об'єму застосовні ті самі пропорції. Отриманим розчином наповнюємо чайник і вмикаємо. Склад потрібно кип'ятити не більше 1-2 разів. За цей час наліт відійде, а поверхні виробу оновляться.

лимонна кислота

  • Чищення Кока-Колою та іншими газованими напоями. Цей спосіб відомий багатьом, але не всі дотримуються тонкощів проведення маніпуляції. Перш за все, ємність із напоєм потрібно відкрити, щоб зі складу вийшла більша частина газів. Після чого заповнюємо чайник Кока-Колою приблизно до половини (сліди накипу повинні покриватися повністю) і доводимо вміст до кипіння. Залишається тільки відмити стінки м'якою губкою. Варто врахувати, що від такого впливу електричний чайник може зламатися. А для чищення світлих виробів не варто користуватися Кока-Колою або Фантою, вони можуть забарвити метал.
  • Обробка содою. Оптимальний варіант для обробки емальованих і металевих ємностей. Просто заповнюємо чайник водою, насипаємо в неї столову ложку соди і доводимо до кипіння. Масу треба кип'ятити ще півгодини, використовуючи дуже слабкий вогонь. Потім пристрій слід зняти з плити і остудити природним способом. Залишається тільки злити рідину і почистити ємність вручну. Можна робити не більше 3 підходів. Якщо процедура не допомагає, застосовуються інші варіанти впливу.

чайники та сода в пачках

  • Використання розсолу. Простий і доступний метод. Щоб прибрати накип у чайнику, потрібно заповнити його розсолом з-під солоних помідорів або огірків і прокип'ятити вміст.

електричний чайник

  • Продукт на основі очищень. Для видалення легкого білястого нальоту слід використовувати яблучні або грушеві очистки, а більш щільного - картопляні. Складаємо їх у ємність, заливаємо водою і кип'ятимо, після чого знімаємо з плити (відключаємо від мережі) і настоюємо дві години.

Наведені методики вважаються найбільш щадними в домашніх умовах. Але і їх слід застосовувати тільки в разі крайньої необхідності. Краще просто регулярно мити пристосування всередині та зовні за допомогою розчину лимонної кислоти (1 пакетик на 1 л води). При цьому кип'ятити рідину не потрібно!

Агресивні методи видалення вапняного нальоту

У випадках, коли описані вище рецепти не допомагають, доводиться застосовувати більш кардинальні способи вирішення проблеми. Перед тим, як почистити чайник від накипу за допомогою оцту, варто врахувати, що, якщо в нього пластиковий або скляний корпус, наслідки можуть бути найбільш непередбачуваними. Краще не ризикувати і використовувати подібні підходи тільки під час роботи з металевими виробами.

  • Чищення оцтом. На 1 л води беремо половину склянки оцту, заливаємо розчин у чайник і доводимо до кипіння на слабкому вогні. Після цього оцінюємо ступінь відходження нальоту і за необхідності продовжуємо маніпуляцію ще на чверть години.

чищення накипу в чайнику содою

  • Використання оцту, харчової соди та лимонної кислоти. Якщо способи закінчилися, а видалення нальоту так ні до чого і не призвело, робити треба наступне. Поперемінно кип'ятимо в чайнику воду з содою (столова ложка на літр), лимонною кислотою (столова ложка на літр) і оцтом (0,5 склянки на літр). Час впливу в кожному випадку становить півгодини. Обробка содою, лимонкою і оцтом як мінімум розм'якшить накип, що дасть змогу відтерти його губкою.

Скільки господинь, стільки й рецептів чищення чайників. Деякі готові почистити виріб і за допомогою Білизни, витрачаючи після цього багато часу на усунення стійкого хлорного запаху. Підхід, звісно, ефективний, але може призвести до перманентного псування матеріалу.

Інші рецепти
Вівсяний кисіль - як варити в домашніх умовах
Вівсяний кисіль - як варити в домашніх умовах
Кисіль, приготований із вівсяних пластівців або крупи, користується не такою популярністю, як фруктові або ягідні аналоги напою. Найчастіше його
Гриби корівники - як і скільки правильно варити
Гриби корівники - як і скільки правильно варити
Незважаючи на те, що корівники (ще їх називають свинячими грибами) кілька років тому було перенесено з групи умовно їстівних грибів до отруйних,
20 ідей, як прикрасити стіл на день народження для хлопчика і для дівчинки
20 ідей, як прикрасити стіл на день народження для хлопчика і для дівчинки
Діти дуже люблять свята не тільки через подарунки. Цього дня радісний настрій дарують весела музика, можливість пограти з друзями, розваги, яскраві
Варимо яйця пашот - як це зробити правильно
Варимо яйця пашот - як це зробити правильно
Яйця, приготовані способом пашот, давно зарекомендували себе тільки з найкращих сторін. Їх можна використовувати як самодостатню страву, складову
4 способи фарбування яєць на Великдень серветками
4 способи фарбування яєць на Великдень серветками
Час виконання - 30 хвилин. Кількість яєць - 1 десяток. У перекладі з французької слово «декупаж» означає «вирізання». Швидкий спосіб фарбування яєць
Авокадо - як правильно зберігати в домашніх умовах
Авокадо - як правильно зберігати в домашніх умовах
Авокадо на наших столах з'явився не так давно, але господині вже встигли оцінити його властивості, як оригінальної смакової добавки в салатах з