Коли солити смажену картоплю на пательні, щоб вона вийшла хрусткою, золотистою і смачною
Мало хто знає, що солити картоплю під час смаження потрібно в самому кінці, коли вона вже готова. Найчастіше солять її на початку або в середині смаження для того, щоб вона добре просолилася. У такому разі є ризик, що овоч пустить сік, розм'якне, розпадеться на частини або зовсім перетвориться на кашу.
Нюанси
Від солі на поверхні сирих овочів проступають крапельки соку. Під час смаження посолена картопля швидше тушкується.
Щоб утворилася хрустка скоринка, солять картоплю після обсмажування. Що пізніше додано сіль, то краще.
Спосіб приготування смаженої картоплі | Коли солити? |
Смаження на сковороді | Коли картопля покрилася олією, найкраще наприкінці смаження |
Смаження з цибулею | Після додавання цибулі |
Смаження у фритюрі | Готова страва |
Смаження з грибами | Після з'єднання інгредієнтів |
Смаження з беконом | |
Смаження з м'ясом | Посолити м'ясо з цибулею, які смажаться на окремій сковороді. Після змішування з картоплею досолити страву за смаком |
Порада. Посмажте картоплю в рослинній олії без солі. Викладіть на паперову серветку, щоб прибрати зайвий жир. Потім розігрійте в сковороді шматочок вершкового масла. Посоліть олію, і за бажанням додайте спеції. Викладіть у сковороду смажену картоплю. Перемішайте. Так готують смажену картоплю майбутні мішленівські кухарі в кулінарній школі.
Поради
Щоб смажена картопля вийшла смачною:
- Використовуйте середню та велику нарізку. Овоч краще збереже форму під час смаження.
- Слідкуйте, щоб шматочки були одного розміру. Це дозволить уникнути нерівномірного прожарювання.
- Вимочіть нарізану картоплю перед смаженням 3-5 хвилин у холодній воді. Вода змиє крохмаль, який сприяє злипанню шматочків між собою, дає розваристість, яка при смаженні зайва.
- Смажте овоч на добре розігрітій сковороді в достатній кількості гарячої олії.
- Щоб олія не бризкала в сторони, картоплю треба обсушити перед смаженням.
- Не перемішуйте продукт до появи скоринки. Використовуйте для перемішування дерев'яну або силіконову лопатку. Ще краще - навчіться перемішувати продукти, підкидаючи на сковороді.
Залежно від солі
Солити готову картоплю і будь-які інші гарніри рекомендується дрібною сіллю Екстра. Вона швидко розчиняється, дає багато смаку. Якщо наприкінці готування скористатися великою кухонною сіллю, то вона хрустітиме на зубах, і страва навряд чи принесе задоволення.
Є й інший варіант - використовувати сіль у млині з функцією дрібного помелу. Зазвичай до складу крім солі входять спеції: сушений часник, чорний перець, ароматні трави. Прянощі збагачують смак страви, роблять смажену картоплю дуже апетитною.
Питання та відповіді
Скільки солити смажену картоплю
Загальноприйнятою нормою солі для 1 кг продукту вважається 5-7 г (1 ч. ложка). Однак часто любителі смаженої картоплі солять її набагато сильніше. Скільки солі додати під час смаження, залежить від смакових уподобань.
Чому картопля не завжди виходить хрусткою під час смаження
Чи вийде картопля хрусткою або розм'якне під час смаження, на 90% залежить від її сорту. Існують сорти картоплі різного кулінарного типу. Тип А призначений тільки для смаження, барбекю, салатів. Він не розварюється навіть за тривалого готування. Типи АВ і В вважаються універсальними. Під час смаження вони розм'якшуються всередині, а зовні утворюють хрустку скоринку. Типи С і D містять багато крохмалю, і застосовуються в основному для приготування картопляного пюре.
Якщо сорт картоплі для смаження обрано неправильно, то неважливо, коли її солити. Так чи інакше, вона стане занадто м'якою і розлізеться на сковороді.
Кухарі рекомендують солити смажену картоплю за кілька секунд до того, як вимкнути вогонь. Смажити її краще без кришки, і не шкодувати рослинної олії. Тоді хрустка золотава скоринка гарантована. А зайвий жир можна прибрати, потримавши картоплю на паперовій серветці протягом 1-2 хвилин перед подачею.