Види та особливості поглиначів запаху в холодильнику
Від появи неприємного запаху в камері холодильної установки не застрахована навіть найдосвідченіша й найакуратніша господиня. Про те, щоб придбати або самостійно сконструювати поглинач запаху для холодильника, варто замислитися навіть тим, хто за звичкою або з огляду на необхідність занадто часто відчиняє дверцята пристрою. Через постійний перепад температур і свіжі продукти досить скоро почнуть виділяти не дуже приємне амбре. Не обійтися без подібного пристрою і власникам приладів із системою no frost. Їх можна роками не піддавати розморожуванню, що обов'язково позначиться на стані повітря всередині камер.
Чи потрібно готувати холодильник до використання поглинача
Варто врахувати, що встановлення обраного пристрою або застосування натурального продукту не дадуть бажаного результату, якщо перед цим не провести кілька обов'язкових маніпуляцій:
- Обов'язково визначаємо причину неприємного запаху. Це можуть бути не тільки зіпсовані продукти або плями бруду. Нерідко джерелом проблеми виявляється тріснутий пластик, у якому накопичується бруд. Оглядаємо всі полиці та лотки, перевіряємо якість прилягання гумових елементів.
- Перед тим, як використовувати засіб від запаху в холодильнику, необхідно провести його ретельне чищення із застосуванням мильного розчину. Не забуваємо про задні стінки та зворотні боки полиць, на яких «бруд зазвичай не накопичується».
Порада: Якщо запах виходить із зовсім нового холодильника, не варто поспішати з купівлею поглинача. Краще дати вимкненому пристрою постояти кілька днів із розкритими дверцятами і специфічний аромат вивітриться. Застосування поглиначів у цьому разі тільки призведе до їхнього швидкого псування, а запах однаково зникне тільки через деякий час, у результаті постійного відкривання дверцят.
- Хорошим помічником у процесі чищення стане розчин соди. Він прекрасно нейтралізує не тільки брудні розводи, а й неприємний запах. Додатковим плюсом складу є той факт, що він продовжує поглинати молекули, які можуть стати джерелом оні, протягом декількох днів і навіть тижнів після обробки.
- Тепер протираємо вимиті поверхні чистою водою і просушуємо пристрій.
Залишається дочекатися, поки внутрішні поверхні камер висохнуть, і оцінюємо результат. Якщо прилад не виділяє нічого, крім свіжості, можна завантажувати його продуктами і використовувати обраний поглинач запаху для холодильника. Якщо ж ідеального результату домогтися не вдалося, повторюємо чистку, поки не отримаємо бажаний ступінь чистоти.
Універсальні рекомендації щодо вибору поглинача
Незалежно від того, професійний чи саморобний використовується пристрій, у процесі його вибору і застосування потрібно враховувати такі моменти:
- Обов'язково оцінюємо склад продукту. У ньому не повинно бути сумнівних або потенційно небезпечних компонентів. Якщо це готовий продукт, краще витратити трохи часу, але досконально розібратися, який термін що означає.
- Якщо доводиться мати справу з продуктами промислового походження, підвищену увагу приділяємо цілісності упаковки. Сусідство навіть абсолютно безпечних речовин може негативно позначитися на стані продуктів харчування.
- Незважаючи на те, що поглиначі запаху синтетичного походження вирізняються підвищеною ефективністю, використовувати їх у безпосередній близькості від харчових компонентів категорично заборонено. З цієї причини не варто викладати в камеру холодильника вироби, призначені для освіження повітря в приміщенні або предметах меблів.
У кожного поглинача, натурального або професійного, є свій термін придатності, і під час їхнього використання потрібно суворо дотримуватися зазначених рамок. Більш тривале застосування компонентів може не тільки не дати бажаного результату, а й мати шкідливий вплив на вміст холодильника.
Особливості професійних пристроїв
Сьогодні господині все частіше віддають перевагу вже готовим предметам, що продаються в профільних магазинах. Вони зручні в застосуванні, їх не потрібно часто міняти, ефективність виробів доведена на практиці. Але, на жаль, саме вони найчастіше містять компоненти, з призначенням яких не так просто розібратися. Та й герметичність упаковки може зіграти критичну роль.
При виборі подібних виробів слід звертати увагу на такі моменти:
- Підвищеною ефективністю і безпекою відрізняються цілі набори поглиначів. Зазвичай це маленькі сфери, які просто розкладають на полицях. Їх застосування гарантує рівномірний розподіл дії та мінімальний вплив на продукти харчування.
- Незважаючи на популярність пристосувань, здатних одночасно поглинати запахи і виділяти приємні аромати, застосовувати їх у холодильнику вкрай не рекомендується. Вони не здатні однаково ефективно справлятися з обома функціями, тому хоча б одна з них буде сильно страждати.
- Для холодильника слід вибирати вироби, які просто розкладаються на полицях. Варіанти на липучках не здатні втриматися на вологих стінках, а хімікати в складі клейкого шару обов'язково вплинуть на стан продуктів.
Взагалі, подібні пристосування найкраще застосовувати для екстреного усунення неприємних запахів. У повсякденному житті набагато розумніше використовувати саморобні варіанти.
Як зробити натуральний поглинач
Продукт, виготовлений з підручних натуральних засобів, вирізняється доступністю та безпекою. Його єдиний недолік - мала тривалість дії. Робити подібні поглиначі дуже просто, але міняти їх доводиться щодня.
Ось найефективніші варіанти з випробуваних досвідченими господинями:
- Активоване вугілля. Один із найоптимальніших варіантів. Таблетки вбирають у себе неприємний запах і при цьому не виділяють власного. Цілісні компоненти розкладаємо прямо по поличках або попередньо викладаємо в блюдце. Кришити їх не потрібно, це може знизити ефективність підходу. З метою фільтрації повітря можна використовувати як чорне, так і біле вугілля.
- Рис (не пропарений). Ще один дієвий засіб, що не має власного запаху. Зерна можна висипати на тарілку і поставити на полицю або загорнути в марлю і покласти прямо на пластик. А ось пропарений рис не дасть жодного поглинаючого результату.
- Харчова сода. Не тільки поглинач, а й освіжувач повітря, чудовий дезінфектор. Його можна використовувати в мінімальній кількості - всього по парі дрібничок на кришки або блюдця, які розставляємо по всіх полицях. Позитивний результат проявляється вже через 1-2 години. Єдине, спосіб не діє в холодильниках із підвищеною вологістю повітря, він просто вкривається щільною кіркою.
- Оцтовий розчин. Рідину з характерним запахом не потрібно тримати в холодильнику. Ним протирають полиці та стінки камер, після чого ретельно висушують поверхні. Для цього навіть не обов'язково відключати прилад від мережі та попередньо мити мильним розчином.
- Кавові зерна. Незважаючи на характерний запах, цей компонент, якщо він міститься в зернах, не перебиває аромат продуктів, що зберігаються в холодильнику. Головне, викладати їх на блюдця цілими, а не змелювати перед застосуванням.
Такі компоненти, як сушені трави, мелена кава, ваніль, лимон та інші, що виділяють сильні запахи, здатні перебити натуральний аромат продуктів. Якщо їх і використовувати, то тільки як експрес-засіб, у порожньому, попередньо протертому холодильнику. Вміст почищеного таким чином пристрою має бути розкладено по герметичних пакетах і контейнерах.