Ароматні булочки з гарбузом, родзинками та корицею
Домашня випічка з ароматним чаєм - ось що може задати настрій вашим вихідним. Створіть для себе та своїх близьких атмосферу затишку та розслабленості - відкладіть справи, залишіться вдома та із задоволенням приготуйте смачні булочки з гарбузом, насолоджуючись процесом і результатом. Це не «шкідливе борошняне», а маленька радість, на яку має право кожен, хто опинився віч-на-віч із сірістю міжсезоння.
Інгредієнти
- Борошно - 700 г;
- Гарбуз - 1 кг;
- Масло вершкове (розм'якшене) - 100 г;
- Яйця курячі - 2 шт.;
- Молоко - 150 мл;
- Цукор - 6 столових ложок;
- Дріжджі сухі - 2 чайні ложки;
- Родзинки - 150 г;
- Кориця - 1-2 чайні ложки;
- Ванілін - за смаком;
- Варення або джем (за бажанням).
Під час приготування знадобляться:
- Велика миска для змішування;
- Обробна дошка і ніж;
- Невелика жароміцна миска;
- Ємність для запікання;
- Сотейник або невелика каструля;
- Вінчик і ложка;
- Блендер;
- Сито для борошна;
- Велика качалка;
- Паперовий рушник;
- Кухонна плита.
Процес приготування
- Поки гарбуз запікається, готуємо опару. Молоко зовсім трохи підігріваємо, розчиняємо в ньому 2 столові ложки цукру і засипаємо в отриманий «коктейль» 2 чайні ложки сухих дріжджів (вони не розчиняються в рідині - це нормально). Накриваємо паперовим рушником, залишаємо в теплому місці на 15-20 хвилин.
- Родзинки промиваємо, кладемо в термостійку ємність і заливаємо окропом. Коли вода достатньо охолоне, віджимаємо родзинки руками і залишаємо на рушнику - він вбере зайву вологу.
- Готову опару переливаємо в глибоку миску, де будемо вимішувати тісто. Туди ж розбиваємо два яйця, додаємо 2 столові ложки цукру, ванілін і 50 грам вершкового масла (стільки ж залишаємо для змащування готового розкачаного тіста). Усе перемішуємо вінчиком.
- До цього часу вже має приготуватися гарбуз. Дістаємо запечені шматочки з духовки, обрізаємо підгорілі ділянки, якщо вони є, і відокремлюємо м'якоть від шкірки. Часточки ріжемо на дрібніші шматочки і перетворюємо на пюре за допомогою блендера.
- У миску з рідкими інгредієнтами поступово додаємо гарбузове пюре і просіваємо борошно (краще робити це по черзі - 3 ложки пюре, 3 ложки борошна...). Заодно засипаємо родзинки.
Під кінець гарбузове тісто вже неможливо буде промішати ложкою - вимішуємо руками. Коли воно буде досить крутим, можна викласти його з миски на стіл, присипаний борошном. Якщо наприкінці воно все ще трохи липне до рук, нічого страшного. Не варто забивати його борошном. Але якщо воно надто вже клейке, борошна все ж доведеться додати. Готове тісто скачуємо в кулю, кладемо в миску, накриваємо рушником і залишаємо в теплому місці на 1 годину. За цей час воно має піднятися.
- Коли дріжджі зроблять свою справу і тісто збільшиться в об'ємі, потрібно дістати його з миски, трохи обім'яти і розкачати на присипаному борошном столі або силіконовому килимку. Товщина виходить близько 7 міліметрів, розмір пласта - приблизно 40 х 50 см. Отриманий пласт тіста рівномірно змащуємо вершковим маслом, що залишилося, посипаємо цукром і корицею.
- Скачуємо заготовку в рулет і розрізаємо його на 8 частин (кількість частин опціональна - орієнтуйтеся за розміром форми для випікання). Отримані «равлики» викладаємо у форму зрізом догори. Якщо ємність прямокутна - у два ряди, якщо кругла - як вийде. Зверху теж посипаємо цукром і корицею. Якщо у вас є варення (гарбузове або інше відповідне), можна покласти трохи на кожну заготовку. Залишаємо хвилин на 10, щоб тісто ще трохи відстоялося. У цей час розігріваємо духовку до 180 градусів.
- У розігріту духовку ставимо підготовлену форму і виставляємо таймер на 25 хвилин. Але цілком можливо, що цього часу не вистачить - духовки бувають різні. Діставайте випічку, щойно поверхня тіста підрум'яниться. Дайте трохи охолонути - і можна радувати себе і своїх близьких дивовижними булочками з гарбуза.
Звичайно, цей рецепт не належить до розряду «швидко і смачно» - щоб приготувати таку смакоту, доведеться витратити певний час. Але що таке ці півтори години, якщо вже в процесі приготування оселя наповнюється чудовим ароматом кориці та ванілі, а в результаті виходять рум'яні «равлики», схожі на класичні сіннабони, але із сонячно-жовтого гарбузового тіста.
Ще один приємний момент - можна нескінченно експериментувати з начинкою. Це може бути і гарбузове варення, і шматочки кураги, і терті горішки... Все, що підкаже ваша фантазія! Винаходьте нові рецепти - і не забудьте поділитися в коментарях результатами своєї кулінарної творчості. Смачного!