Прості та смачні кулінарні рецепти
Простосмак » Зберігання продуктів » Де і як правильно зберігати цибулю в домашніх умовах

Де і як правильно зберігати цибулю в домашніх умовах

Як зберігати цибулю взимку

Якісні та смачні свіжі овочі тепер не обов'язково вирощувати самостійно, їх цілий рік можна купувати в будь-яких продовольчих магазинах. Незважаючи на це, господині й сьогодні мають знати, як зберігати цибулю за всіма правилами. Цей продукт у домашніх умовах досить швидко починає втрачати свої початкові кондиції.

цибуля в мішках із сітки

У ній руйнуються корисні речовини, у смаку з'являється гіркота, зникає свіжий аромат. Якщо дотримуватися простих рекомендацій, вдасться не тільки уникнути негативних наслідків, а й зберегти цибулю на зиму. Адже, в будь-якому разі, по-справжньому смачним може бути лише вирощений під сонцем продукт.

Де можна зберігати цибулю і як її до цього підготувати

Ріпчаста цибуля тільки на вигляд здається невибагливим до навколишніх умов овочем. Просто зазвичай вона дуже швидко витрачається і мало хто помічає, які з нею починають відбуватися зміни через кілька днів або тижнів. За можливості, під зберігання цибулі слід виділити місце в прохолодному, добре провітрюваному приміщенні. Найкраще продукт зберігається в сухому погребі або підвалі. Якщо трохи постаратися, для цієї мети можна пристосувати балкон або веранду.

Плетена цибуля

Незалежно від того, чи планується зберігати цибулю у квартирі або в приватному будинку, її потрібно правильно до цього підготувати. У домашніх умовах це робиться за такою схемою:

  • Якщо це врожай із власної грядки, збирати його слід після того, як бадилля стало жовтим і лягло на землю. Шийка цибулини має бути вже помітно підсохлою. Якщо поспішити, коренеплід може постраждати від шийкової гнилі, що призводить до псування врожаю. Пізно зібрана ріпчаста цибуля теж довго не зберігається навіть у льосі, т.к. лусочки сходять і м'якоть залишається незахищеною.

Порада: Найкраще зберігання переносять гострі сорти. Напівгострі аналоги реагують на нього гірше. Солодку цибулю взагалі краще не зберігати, а відразу використовувати в їжу. У ньому занадто багато вологи, тому він швидко псується в домашніх умовах і навіть спеціально оснащених сховищах.

цибулини

  • Перше сушіння продукту рекомендується проводити протягом декількох днів прямо на землі, з якої його було зібрано. За низької нічної температури овочі краще перекласти на сіно або сітчасту розтяжку. Компоненти не повинні потрапити під дощ, за необхідності використовуємо навіси.
  • У підсохлих цибулин обрізаємо бадилля, залишаючи всього 8-10 см його довжини. Ще в процесі сушіння можна позбавити плоди верхніх лусочок, тоді вони швидко обзаведуться новими, що гарантують м'якоті кращий захист.
  • На останньому етапі підрізають корінці, достатньо залишити 2 см від їхньої початкової довжини.

Тепер можна шукати місце для складування продукту, яке максимально відповідатиме його запитам.

За якої температури можна зберігати цибулю

Щоб визначитися, де зберігати цибулю, потрібно розібратися з тим, які умови для цього вважаються оптимальними. Багаторічне спостереження за овочем дало змогу встановити, що найкраще він почувається в льосі або підвалі. При цьому приміщення має бути сухим, вітається наявність вентиляції. Найдовше продукт пролежить при температурі близько 0ºС. Вологість повітря не повинна перевищувати 70-75%. Час від часу заготовки слід перевіряти. Вологі шийки вказують на підвищену вологість і можуть стати причиною шийкової гнилі.

Якщо ріпчасту цибулю спочатку було добре висушено, то її можна тримати при -1..-2ºС. Це дасть змогу запобігти хворобам і не допустити проростання продукту. А ось овоч, який планується пустити на насіння, краще зберігати за температури 5-6ºС. Більш високі показники можуть призвести до хвороби заготовок.

Як правильно зберігати цибулю взимку в льосі та у квартирі

Зберігання цибулі в підвалі або погребі починається з прибирання приміщення. Її підмітають, миють, провітрюють і просушують. Щоб підвищити шанси на успіх, слід провести вапнування. У кожної хорошої цибулини зрізають денце з корінцями, а зріз обробляють пастою, приготовленою зі звичайного вапна. Продукт просто викладають у відповідні ємності і перевіряють його якість кожні 2-3 тижні. До речі, в якості тари для зберігання цибулі найчастіше виступають дерев'яні ящики або картонні коробки. В останньому випадку в стінках обов'язково проробляють отвори для циркуляції повітря.

підвішені цибулини у квартирі

Міських жителів набагато більше цікавить питання, як правильно зберігати цибулю у квартирі. У цьому випадку можна взяти на озброєння такі правила і прийоми:

  • Овоч непогано збережеться і за кімнатної температури, якщо в приміщенні не надто волого. З цієї причини не варто тримати продукт на кухні, краще виділити для нього місце в коморі, стінній шафі, на заскленому балконі.
  • Заготовки найкраще викласти в невеликі ящики і поставити одна на одну. Також згодяться сітчасті мішки або авоськи, які ставлять прямо на підлогу, викладають на полиці або підвішують під стелею.
  • Зберігання цибулі, заплетеної в коси - ще один перевірений і ефективний варіант. Якщо виникають сумніви щодо показників рівня вологості в приміщенні, заготовки слід пересипати крейдою.

Якщо цибулю планується тримати в домашніх умовах тривалий час, її рекомендується не складати в одному місці, а розподілити по різних приміщеннях. У цьому разі, якщо одна частина врожаю стане непридатною, це не позначиться на всьому запасі овочів.

ріпчаста цибуля в дерев'яному ящику

Кілька корисних порад від досвідчених господинь

При організації процесу зберігання ріпчастої цибулі слід взяти до уваги ще кілька важливих моментів:

  1. Ємності, в яких зберігаються цибулини, не можна щільно закривати. Без циркуляції повітря овочі почнуть гнити.
  2. Вкрай не рекомендується тримати цибулю в безпосередній близькості від буряка і картоплі. Ці коренеплоди потребують підвищеної вологості.
  3. Час від часу запаси слід оглядати, прибираючи з них відсирілі головки. Їх потрібно або відразу пустити в їжу, або злегка підсушити в духовці.
  4. Щоб позбутися підвищеної вологості в приміщенні, можна використовувати ємності з тирсою, золою або іншими абсорбентами.

Сьогодні все частіше для зберігання цибулі в домашніх умовах використовуються біопрепарати. Вони збільшують термін придатності компонента, підтримують його у свіжому стані і при цьому не впливають на смакові характеристики овоча.

Інші рецепти
Де і як правильно зберігати моркву на зиму
Де і як правильно зберігати моркву на зиму
Сучасні господині часто навіть не замислюються, як зберігати моркву у квартирі, адже популярний овоч сьогодні доступний цілий рік. За бажання
Варіанти зберігання імбиру в домашніх умовах
Варіанти зберігання імбиру в домашніх умовах
Сучасні господині часто використовують висушені спеції як підсилювачі смаку страв, але лише застосування свіжих або правильно оброблених продуктів
Готуй овочі на грилі зі смаком: найкращі спеції, приправи та маринади
Готуй овочі на грилі зі смаком: найкращі спеції, приправи та маринади
Овочі на грилі – це не тільки чудовий гарнір до м'яса, а й прекрасна закуска. Можна додавати їх у салати, їсти з локшиною та всілякими соусами.
Варіанти зберігання топінамбура - заморожування, сушіння, консервування продукту
Варіанти зберігання топінамбура - заморожування, сушіння, консервування продукту
Земляну грушу на ділянці цілеспрямовано вирощують не так часто, але це тільки до того моменту, як буде знята перша проба. Відразу після цього
Варення і джем із кислиці - як варити в домашніх умовах
Варення і джем із кислиці - як варити в домашніх умовах
Ягоди червоної смородини (кислиці) не володіють настільки вираженим смаком і ароматом, як чорної. Незважаючи на це, саме її господині пускають на
Види та особливості поглиначів запаху в холодильнику
Види та особливості поглиначів запаху в холодильнику
Від появи неприємного запаху в камері холодильної установки не застрахована навіть найдосвідченіша й найакуратніша господиня. Про те, щоб придбати