Професійні та народні засоби для миття фруктів, овочів і зелені
Ще кілька років тому такий продукт, як «засіб для миття фруктів і овочів», викликав у господинь здивування і недовіру. Всі обходилися звичайною водою, а для дітей додатково ошпарювали компоненти окропом. Сьогодні багато постачальників продукції рослинного походження активно використовують воски та інші засоби для покриття шкірки. Це підвищує терміни придатності виробів, полегшує процес їх транспортування. Не варто забувати і про те, що без застосування добрив, нітратів та інших не дуже корисних речовин сільське господарство сьогодні не обходиться. А повністю змити такі речовини чистою водою точно не вийде.
Як правильно мити овочі, фрукти та зелень перед використанням
Перед тим, як купувати професійні засоби або займатися виготовленням натуральних, потрібно розібратися, як мити фрукти й овочі за всіма правилами. Не всі з наведених маніпуляцій відносять до обов'язкових, від частини з них можна відмовитися, якщо плоди були зібрані з власної грядки.
- Коли доводиться мати справу з компонентами імпортного виробництва, то слід користуватися м'якою щіткою. Акуратно відтираємо нею віск, яким традиційно покривають плоди. Якщо захисний шар не видалити, засіб для миття фруктів і овочів не досягне самої шкірки та не виконає свого призначення.
- Людям, схильним до алергії, не обов'язково відмовлятися від улюблених продуктів. Найчастіше тривале вимочування плодів у холодній воді (не менше години) дає змогу позбутися речовин, що викликають бурхливу реакцію організму.
- Проводячи обробку продуктів, призначених для дітей, заведено знімати з них шкірку. Але і в цьому випадку не слід відмовлятися від попереднього чищення заготовок.
Порада: Якщо під видаленою шкіркою виявилися жовтуваті або сірі плями, від вживання подібного продукту краще відмовитися. Перший тип утворень вказує на надмірну кількість нітратів у м'якоті, другий - свідчить про початок процесів гниття.
- Якщо на овочах або фруктах присутні сліди бруду, не варто їх відтирати жорсткою щіткою. Краще ненадовго замочити продукти в теплій воді, після чого чистка не завдасть жодних проблем.
- Мало хто з господинь миє цибулю, але це потрібно робити обов'язково. Причому, перед цим потрібно зрізати частину з вусиками і видалити висохле лушпиння.
- Цитруси перед транспортуванням іноді консервують, тому їх слід в обов'язковому порядку ошпарювати окропом. Тільки після цього плід чистять або знімають із нього цедру.
- Велика частина фруктів і овочів віддає перевагу обробці під струменем холодної води із застосуванням щітки або профільного складу. А ось винограду такий підхід може нашкодити, його краще мити під душем.
- Із зелені обов'язково зрізаємо корінці, видаляємо підсохле або потемніле листя.
Крім цього, потрібно раз і назавжди запам'ятати, що для миття фруктів, овочів і зелені категорично не підходить побутова хімія у вигляді рідин і гелів, призначена для обробки посуду. Їх практично неможливо вимити до кінця, через що смак продуктів виявляється спотвореним.
Популярні промислові засоби
Профільні склади буквально заполонили сучасний ринок, але це не означає, що всі вони однаково ефективні та безпечні. Вибираючи відповідний засіб для миття фруктів і овочів, варто звернути увагу на такі продукти:
- Eat Cleaner. Продукція цього бренду представлена не тільки традиційними рідинами, вибір яких досить широкий, а й серветками. Їх дуже зручно використовувати в дорозі, на природі, під час спонтанного перекусу фруктами чи овочами. До складу всіх продуктів входять компоненти виключно натурального походження. Примітно, що після використання деяких виробів плоди навіть не потрібно споліскувати.
- Sodasan. Дуже зручне у використанні рідке мило, яке після застосування просто змивається великою кількістю води. Воно настільки ефективне, що справляється з брудом навіть на поверхні динь, кавунів, гарбузів.
- Mako Clean. За очищувальну функцію відповідають численні фруктові кислоти в складі маси. Вони не тільки видаляють все зайве з поверхні продуктів, а й чинять антибактеріальну та протимікробну дію. Забезпечується 100% нейтралізація шкідливих компонентів. Водночас вартість засобу досить демократична, що забезпечується його вітчизняним походженням.
- Bentley Organic. Ця пропозиція практично нічим не відрізняється від попереднього варіанту. Але в його складі присутні додаткові компоненти, що доглядають за шкірою рук. Це, і імпортне походження марки позначаються на вартості виробів.
- Safeguard Fruit Veggie Wash. Засіб містить гліцерин, алое вера, ефірні олії цитрусових, емульгатори та рослинні екстракти. За ефективністю цей засіб у 100 разів перевершує традиційну гарячу воду.
Перед тим, як мити фрукти й овочі за допомогою професійних засобів, потрібно переконатися в тому, що вони не викликають алергії у членів сім'ї. Для цього не обов'язково куштувати продукт, його досить нанести на шкіру і переконатися в тому, що через кілька хвилин після цього на ній не з'явиться почервоніння. А ось застосовувати склади слід за тією схемою, яка наведена на їхній етикетці. В одних випадках кілька крапель гелю або рідини розводять у воді, в яку поміщають плоди. В інших - засіб наносять безпосередньо на шкірку продукту.
Народні засоби і правила їх застосування
Якщо з якоїсь причини не хочеться зв'язуватися з продуктами заводського походження, це не означає, що під час обробки харчових компонентів можна обмежитися окропом або холодною водою. Як мийний засіб у цьому разі має виступати один із таких народних засобів:
- Сіль. Якщо додати її у воду, а в отриману рідину помістити ягоди або фрукти, можна буде позбутися жучків, яких не завжди видно неозброєним оком. Плюс до цього, сіль діє і як знезаражувальний засіб, головне, ретельно змити солоний склад після його застосування.
- Мило. Це має бути звичайний коричневий брусок, а не його ароматний чи антибактеріальний аналог. Просто добре намилюємо руки або губку, а отриманою піною промиваємо овочі та фрукти. На зелені цей спосіб краще не випробовувати, вона може швидко просочитися специфічним різким запахом.
- Оцтовий розчин. Його рекомендується готувати не зі столового, а з яблучного або винного оцту. Компоненти змішуємо в рівних пропорціях, застосовуємо отриманий склад для вимочування обраних плодів протягом 2-3 хвилин. Не варто при цьому терти шкірку, проникнення рідини в м'якоть може змінити її смак. Потім ретельно змиваємо масу, яка не тільки знезаражує шкірку, а й видаляє з неї залишки воску.
- Суміш соди та лимонного соку. Один із найінтенсивніших засобів, для приготування якого беремо склянку холодної води, по чайній ложці харчової соди та лимонного соку (не замінюємо кислотою)!). Отриманий продукт рекомендується використовувати як спрей при обробці фруктів, овочів, зелені та інших овочів. Зберігається готовий склад у холодильнику.
Незалежно від методу проведеного чищення і типу використовуваного засобу компоненти потрібно відразу ж використовувати в їжу або пускати в хід. Видалення захисного покриття запускає процеси окислення і розмноження бактерій, тобто.е. вироби починають псуватися.