Прості та смачні кулінарні рецепти
Простосмак » Поради » Найбезпечніший посуд для здоров'я і найшкідливіший для нього

Найбезпечніший посуд для здоров'я і найшкідливіший для нього

Найбезпечніший посуд для здоров'я і найшкідливіший для нього
  • Який посуд зовсім не підходить для приготування їжі?
    • Пластиковий посуд
    • Алюмінієвий посуд
    • Посуд із меламіну
  • Під час виготовлення каструль і сковорідок сучасні виробники дедалі частіше використовують хімічні сполуки, які несуть загрозу для здоров'я людей. Зрозуміти, який посуд найбезпечніший для здоров'я, можна тільки вивчивши його склад. У магазинах, як і раніше, можна знайти сковороди і каструлі, зроблені з нешкідливих матеріалів. Вони однаково підходять як для готування їжі, так і для простого зберігання продуктів.

    Комплект каструль і сковорідок

    Найбезпечніший посуд для приготування їжі

    Найменше шкодять здоров'ю людини сковороди з каструлями, зроблені з таких матеріалів:

    • скло;
    • глина;
    • чавун;
    • кераміка;
    • емаль;
    • нержавіюча сталь;
    • мідь.

    Посуд, у складі якого є антипригарне покриття, вважається небезпечним для постійного використання. Особливо шкідливий для організму тефлон. Під час його нагрівання виділяється перфтороктанова кислота, що має канцерогенні властивості.

    Меншої шкоди здоров'ю завдає посуд з антипригарним покриттям із титану та кераміки. Але і вона не є абсолютно безпечною. Не слід використовувати для термічної обробки продуктів пательні та каструлі із пластику й алюмінію. Перший активно контактує з їжею, а другий ще активніше вступає з нею в реакцію. У підсумку пластик з алюмінієм активно потрапляють в організм і накопичуються в ньому.

    Скляний посуд

    Каструлі та сковорідки, зроблені з цього матеріалу, вважаються найбезпечнішими з усіх. Скло не містить токсичних елементів. Його склад нейтральний і підходить для зберігання і термічної обробки будь-яких продуктів. Якщо тара зроблена з жаростійкого скла, то вона додатково вирізняється довговічністю.

    Скляний посуд

    Будь-яке кухонне начиння зі скла не несе шкоди здоров'ю людини, навіть якщо на ньому з'явилися невеликі подряпини. Не виділяє він і небезпечних речовин під час сильного нагрівання, що дає змогу використовувати його під час запікання, варіння і тушкування продуктів. Але це стосується тільки каструль і сковорідок із жаростійкого скла.

    Глиняний посуд

    Кухонне начиння з цього матеріалу стоїть на другому місці за безпекою для людини. У його складі присутні оксид кремнію та оксид алюмінію. Ці сполуки під час потрапляння в організм не несуть серйозної шкоди здоров'ю.

    Глиняний посуд

    Глиняний посуд підходить для зберігання сипучих продуктів. Також у ньому добре запікати їжу. Матеріал вогнетривкий і витримує високі температури, не виділяючи в продукти токсичних речовин. При цьому не слід використовувати для готування і зберігання їжі глиняні тари з декором. До його складу входять фарби, що містять небезпечні для здоров'я кадмій і свинець.

    Чавунний посуд

    Третім у списку за безпекою стоїть кухонне начиння з чавуну. Цей матеріал нетоксичний. До його складу входять тільки залізо і вуглець. Під час нагрівання чавун виділяє в їжу тільки невелику кількість заліза, яке не зашкодить організму.

    Чавунний посуд

    Матеріал підходить для приготування будь-якої їжі. Чавунний посуд добре зберігає тепло. Під час смаження на її поверхні формується нагар. Він володіє тими ж антипригарними властивостями, що й сучасні сковороди, каструлі з тефлоновим і титановим покриттями. При цьому нагар, що утворюється на поверхні чавунної сковороди, безпечніший для здоров'я, ніж саме антипригарне покриття з тефлону і титану.

    Керамічний посуд

    У складі каструль і сковорідок з кераміки теж присутня глина і низка інших мінеральних добавок. Посуд безпечний для приготування їжі, але тільки протягом перших 3 років його використання.

    Кераміка як покриття сковорідок не вирізняється довгим терміном служби. Вона швидко пошкоджується під впливом високих температур. На ньому з'являються подряпини і тріщини при будь-якому механічному впливі. Множинні пошкодження матеріалу стають причиною потрапляння в їжу шкідливих для організму людини сполук.

    Керамічний посуд

    Для створення шару кераміки на сковородах і каструлях використовують хлор. Під час приготування їжі хімічний елемент активно проникає в неї. Надалі хлор потрапляє з їжею в організм людини, завдаючи йому серйозної шкоди.

    Нерідко керамічний посуд покривають глазур'ю, емалями, а також лаками. До їхнього складу входить свинець. У такій тарі не можна ні готувати, ні зберігати продукти харчування. Слід відмовитися від придбання такого посуду для готування їжі.

    Емальований посуд

    Каструлі з емалі вважаються загалом безпечними для здоров'я людини. Покриття складається зі склокераміки та фарбувальних речовин, які нешкідливі за умови дотримання всіх вимог якості та ГОСТу.

    Емальований посуд

    У емалевого покриття відзначено такі переваги:

    • стійкість до стирання;
    • несприйнятливість до іржі;
    • відсутність хімічного контакту з їжею;
    • стійкість до високих температур;
    • хороша реакція на різкі температурні перепади при використанні для готування.

    За належної якості посуд з емалі є одним із найбезпечніших варіантів для приготування їжі та зберігання продуктів. При цьому емальоване покриття відрізняється крихкістю. При пошкодженнях воно швидко стирається і тріскається. Нерідко з метою економії до складу емалі додають шкідливі барвники червоного, жовтого, коричневого кольорів, які активно потрапляють у їжу, а разом з нею в організм людини. Такі барвники містять у собі небезпечні для здоров'я кадмій з марганцем. З цієї причини рекомендується купувати емальований посуд білого кольору.

    Також через розтріскування емалі на каструлі стають відкритими ділянки її металевої поверхні. Під час готування в ній у їжу проникатимуть метали, які теж можуть негативно позначитися на здоров'ї людини.

    Посуд із нержавіючої сталі

    Каструлі та сковороди з цього матеріалу особливо стійкі до корозії. Нержавіюча сталь складається з суміші хрому з нікелем. Посуд з неї не окислюється. Якісна нержавіюча сталь не має хімічного контакту з їжею, яка в ній готується.

    Посуд стійкий до пошкоджень. На ній рідко з'являються тріщини та сколи. Також такі сковороди і каструлі не деформуються. На нержавійці рідко виникають подряпини.

    Посуд із нержавіючої сталі

    Водночас посуд із суміші нікелю з хромом далеко не нешкідливий, оскільки під час його виготовлення може використовуватися дешева і неякісна сировина. Недобросовісні виробники можуть додавати зовсім не придатні для домашнього посуду сплави металів. Такий виріб під час нагрівання буде активно виділяти в їжу метали, які зашкодять здоров'ю людини.

    Сама наявність нікелю в посуді з нержавійки робить його досить токсичним. Метал має канцерогенну дію. Також він сильний алерген. Сковороди та каструлі, у складі яких є нікель, під час готування в них гострих страв, можуть виділяти шкідливі для організму солі. У зв'язку з цим рекомендується купувати посуд із нержавійки, у складі якого відсутній нікель.

    Посуд із міді

    Сковороди і каструлі з цього металу теж вважаються відносно безпечними. Мідний посуд зустрічається у продажу значно рідше за інші види кухонного начиння. Головна перевага - швидка теплопровідність. Така тара прогрівається за короткий проміжок часу. Їжа в ній готується швидко і зберігає корисні мікроелементи.

    Сковороди і каструлі з міді під час нагрівання досить активно виділяють у продукти метал. Сама їжа набуває особливого запаху і смаку.

    Посуд із міді

    У мідного посуду є ціла низка недоліків, серед яких:

    • руйнування аскорбінової кислоти, що міститься в їжі;
    • сильне окислення жирних кислот, присутніх у продуктах;
    • швидке окислення особливо у вологому середовищі;
    • часте виникнення характерного нальоту на виробах.

    Основний недолік сковорідок і каструль із міді - швидке окислення. З цієї причини в них не слід довго зберігати їжу. Особливо це стосується овочів, ягід і фруктів. Сама мідь швидко руйнує вітаміни і кислоти, що містяться в продуктах. Тара з нього непридатна для довгого зберігання продуктів.

    Мідний посуд сильно схильний до подряпин. На ній швидко пригорає їжа під час смаження. В іншому матеріал відносно безпечний за умови правильного використання, догляду та зберігання.

    Який посуд зовсім не підходить для приготування їжі

    Три види матеріалів, з яких виробляють сковороди, каструлі та інше кухонне начиння, вважаються найшкідливішими для здоров'я людини. Це посуд із пластику, алюмінію та меламіну.

    Пластиковий посуд

    Цей матеріал особливо поширений як варіант для зберігання і розігрівання їжі. Пластик не призначений для прямого приготування їжі. При цьому він переважно застосовується для зберігання продуктів. Пластик активно взаємодіє з будь-якою їжею. Він легко пошкоджується і дряпається. Його частинки потрапляють на продукти харчування, а разом з ними і в організм людини.

    Пластикова з меламіну

    Удвічі небезпечний для здоров'я пластик, призначений для розігріву в ньому їжі. Під час нагрівання він виділяє безліч хімічних сполук, які можуть провокувати алергічні реакції. Такі речовини легко потрапляють у людський організм разом з їжею і негативно позначаються на його загальному здоров'ї.

    Також пластик нерідко містить у собі сполуки, що мають канцерогенні властивості. З цієї причини рекомендується виключити пластиковий посуд і не використовувати його ні для розігрівання їжі, ні для зберігання в ньому продуктів. Його краще замінити тарою зі скла.

    Алюмінієвий посуд

    Сковороди і каструлі з цього матеріалу вважаються одними з найшкідливіших для здоров'я дітей і дорослих.

    Алюмінієвий посуд

    Основна шкода алюмінію криється в такому:

    • метал активно накопичується в організмі;
    • він моментально вступає в реакції як із солями, так і кислотами;
    • метал не вирізняється міцністю.

    Сполуки алюмінію, що входять до складу посуду, швидко окислюються. Процес прискорюють гострі та кислі продукти. Під час реакції алюміній потрапляє в їжу, що готується. Через накопичення металу в організмі можлива поява цілої низки реакцій. Алюміній негативно позначається на роботі ЦНС, кісткового мозку, легенів, нирок, а також репродуктивної системи. Тара з цього металу не підходить для зберігання продуктів.

    Відносно безпечний алюмінієвий посуд зі спеціальним антипригарним покриттям. Це стосується тих сковорідок і каструль, які зроблені з анодованого алюмінію. Такий посуд відносно не шкідливий для готування, оскільки містить верхній захисний шар. Він перешкоджає окисленню металу та запобігає його виділенню в їжу.

    Посуд із меламіну

    Кухонне начиння з цього матеріалу схоже на фарфор. Меламіновий посуд вважається найнебезпечнішим для здоров'я людини. Вона під забороною в багатьох країнах світу. До її складу входить пластмаса. При цьому сам матеріал низькоякісний. Він містить у собі формальдегід, який є отрутою. Речовина активно проникає в їжу під час готування. Надалі воно негативно позначається на роботі ЦНС і дихальної системи.

    Посуд із меламіну

    Також меламіновий посуд містить барвники. До їхнього складу входять кадмій з марганцем і свинцем. У посуді не можна зберігати гарячі страви. Під впливом температур меламін виділяється сильніше. Такий посуд швидко дряпається і пошкоджується, що сприяє посиленому виділенню в їжу, яка в ньому зберігається, меламіну та інших небезпечних речовин. Посуд має канцерогенні властивості. Його не слід використовувати навіть для короткострокового зберігання продуктів.

    Інші рецепти
    20 ідей, як прикрасити стіл на день народження для хлопчика і для дівчинки
    20 ідей, як прикрасити стіл на день народження для хлопчика і для дівчинки
    Діти дуже люблять свята не тільки через подарунки. Цього дня радісний настрій дарують весела музика, можливість пограти з друзями, розваги, яскраві
    Коли краще солити бульйон із яловичини
    Коли краще солити бульйон із яловичини
    Скільки солити м'ясний бульйон Як зварити корисний бульйон і не пересолити - рецепти Ароматний бульйон із яловичини Бульйон із яловичого
    Коли краще солити курячий бульйон, щоб він вийшов смачним: солимо бульйон для супу і для вживання з чашки
    Коли краще солити курячий бульйон, щоб він вийшов смачним: солимо бульйон для супу і для вживання з чашки
    Існує дві різні думки щодо того, коли солити бульйон під час варіння курки. Кухарі рекомендують додавати сіль за 10 хвилин до закінчення готування
    Корисні поради щодо вибору електричної м'ясорубки для м'яса
    Корисні поради щодо вибору електричної м'ясорубки для м'яса
    Сучасна електром'ясорубка - це не тільки пристрій для подрібнення м'яса, прилад має значний перелік функцій і властивостей. Якщо знати, на
    Готуй овочі на грилі зі смаком: найкращі спеції, приправи та маринади
    Готуй овочі на грилі зі смаком: найкращі спеції, приправи та маринади
    Овочі на грилі – це не тільки чудовий гарнір до м'яса, а й прекрасна закуска. Можна додавати їх у салати, їсти з локшиною та всілякими соусами.
    Коли краще солити плов, щоб він вийшов «справжнім»: соковитим, смачним, насиченим
    Коли краще солити плов, щоб він вийшов «справжнім»: соковитим, смачним, насиченим
    Питання та відповіді Коли не можна солити плов? Що робити, якщо плов пересолений? Кухарі рекомендують солити плов кілька разів у процесі