Чим і як можна швидко прибрати запах із термоса
Люди давно оцінили зручність термоса - пристосування, за допомогою якого можна тривалий час зберігати початкову температуру страв і напоїв. На жаль, для унікальної конструкції характерна одна неприємна особливість - у ємності досить швидко з'являється неприємний запах. Цієї проблеми можна уникнути, якщо правильно доглядати за пристроєм. До кожного приладу має додаватися інструкція, в якій наведено особливості його експлуатації. Якщо така відсутня, слід діяти за універсальною схемою.
Правила догляду за термосом
Доглядати за термосом так само просто, як користуватися пристосуванням. Щоправда, багато господинь ігнорують базові рекомендації, що й призводить до швидкого псування виробу або появи в ньому характерного болотного запаху.
- Незважаючи на видиму надійність конструкції, вона досить крихка. Термос слід оберігати від ударів і тиску. В іншому разі внутрішні поверхні виробу вкриються тріщинами, через них під корпус проникнуть частинки їжі або рідини, що призведе до їхнього гниття.
- Ємність слід мити після кожного застосування, не варто тримати в ній їжу і рідину довше, ніж треба. Якщо продукт охолов, його необхідно вилити.
- Категорично заборонено закривати і прибирати пристосування після чищення, якщо воно ще не висохло.
Порада: Термоси з вузькою горловиною не слід застосовувати для зберігання і перевезення продуктів харчування і готових страв, вони призначені виключно для напоїв. Для супів, каш, морозива і гарнірів слід придбати спеціальне пристосування з широким горлом. Його простіше експлуатувати і чистити після використання.
- Термос не можна ставити на горлечко, навіть якщо він сухий. Порушення цього правила призводить до появи затхлого запаху, якого дуже складно позбутися.
Якщо предмет використовується регулярно, його слід мити, застосовуючи засоби для чищення, кожні 2-3 тижні. Це слід робити навіть у тому разі, якщо ємність використовується для зберігання чистої гарячої води.
Ефективні засоби для проведення чищення
Неприємний запах усередині побутового предмета можна спробувати прибрати засобом для миття посуду. Це дасть миттєвий, але нетривалий результат. Якщо хочеться повністю і надовго позбутися відразливого амбре, слід скористатися такими підходами:
- Харчова сода. Колбу наповнюємо гарячою водою, засипаємо в неї пару столових ложок харчової соди, щільно закручуємо кришку. Залишаємо термос на ніч, після чого активно його трясемо і зливаємо вміст. Залишається тільки ретельно прополоскати колбу і просушити її природним способом.
- Кислота. Діємо так само, як і під час першого підходу. Але тут активним компонентом може бути оцет (столова ложка на літр об'єму), лимонна кислота (чайна ложка на літр об'єму) або часточки свіжого лимона (чверть фрукта). Після застосування оцту від термоса якийсь час буде виходити специфічний різкий запах, який зникне в результаті тривалого провітрювання.
- Гірчичний порошок. Воду використовуємо не гарячу, а теплу. Наповнюємо нею термос, засипаємо порошок, закручуємо кришку і ретельно струшуємо пристосування. Через пару годин обполіскуємо його і сушимо. Підхід дозволяє прибрати навіть залишки жиру, при цьому він абсолютно нешкідливий для організму.
- Кухонна сіль. Наливаємо в колбу теплу воду, додаємо 3-4 столових ложки кухонної солі й ретельно розмішуємо. Витримуємо масу в ємності близько години, виливаємо, виріб споліскуємо.
Наведені підходи допоможуть не тільки позбутися неприємного аромату, а й усунути колонії цвілі. Така дезінфекція дасть змогу не переживати за якість і смак їжі, що зберігається в термосі.
Як почистити і знезаразити пробку
Якщо ліквідувати прояви неприємного запаху вдається лише на деякий час, найімовірніше, справа в пробці. Коли вона уражається цвіллю, зробити щось із цим дуже складно. В ідеалі, предмет потрібно замінити. Ну або хоча б спробувати такі прийоми:
- Виріб із дерева кип'ятимо у воді з додаванням соди протягом 5 хвилин. Після цього просушуємо, поки на його поверхні не залишиться ознак вологи.
- Дерев'яні, пластикові або гумові вироби можна спробувати вимочити в розчині білизни. Це допоможе позбутися не тільки специфічного запаху, а й усунути цвіль із важкодоступних місць.
- Якщо якість матеріалу викликає побоювання, заварюємо в термосі напій із корицею та імбиром, закручуємо пробкою і залишаємо на півгодини. Після цього рідину змиваємо, переконуємося у відсутності відразливого запаху і продовжуємо користуватися предметом.
Ситуації бувають різними, іноді просто немає часу помити термос. У цьому випадку просто звільняємо його від вмісту і залишаємо відкритим, знявши пробку. За першої ж можливості не просто промиваємо ємність, а використовуємо один з описаних вище прийомів.