Навіщо розморожувати холодильник і як це робити
Ще кілька років тому будь-яка господиня повинна була знати, як розморозити холодильник, щоб правильно його почистити від щільного льодового нальоту. Сучасні прилади вже не настільки схильні до заледеніння, але й вони потребують специфічного догляду. Їх не потрібно розморожувати так само часто, як раніше, та й неприємних наслідків у вигляді величезних калюж на підлозі вже можна не боятися. Але певних правил все ж доведеться дотримуватися, якщо не хочеться знизити функціональність приладу або підвищити кількість споживаної ним енергії.
Навіщо потрібно розморожувати холодильник
Власники сучасних холодильних установок, ще й оснащених системою no frost, дивуються, навіщо піддавати їх розморожуванню. Продавці, які пропонують цей товар, трохи лукавлять, стверджуючи, що в його камерах не утворюється крига. Просто невідомо, скільки часу мине до її формування. Іноді на це йдуть роки, але краще до цього не доводити. Якщо не знати, як правильно розморозити холодильник, або взагалі відмовитися від цієї маніпуляції, через якийсь час доведеться віддавати пристрій у ремонт або шукати йому заміну.
Варто врахувати, що установку доведеться розморожувати із завидною регулярністю, якщо вона зазнає впливу таких факторів:
- Дверцята будуть часто відчинятися або довго залишатися відчиненими. Ризики можна зменшити, якщо від самого початку придбати модель із дверцятами, які закриваються самостійно.
- Дверцята деформовані або пошкоджені прогумовані вставки. Через це тепле повітря буде проникати в камеру не тільки після її відкриття, а постійно.
Порада: Перед тим, як розпочинати розморожування холодильника, треба прочитати інструкцію, що додається до нього. Зазвичай у ній міститься вся необхідна для проведення маніпуляції інформація. Тільки якщо така відсутня, слід вдаватися до використання універсального підходу.
- Термостат вийшов з ладу, і постійна температура всередині камери не підтримується.
Щоб виключити вплив останніх двох чинників, потрібне втручання професіоналів. Якщо вчасно не зайнятися проблемою, то продукти почнуть псуватися, а сам прилад в один прекрасний день перестане працювати.
Як підготувати холодильник до розморожування
Щоб розморозити холодильник правильно і без якихось негативних наслідків, необхідно заздалегідь підготуватися до маніпуляції. В іншому разі доведеться позбуватися аварійних ситуацій, що стихійно виникають. А їхня ймовірність досить висока, якщо апарат старий.
- Якщо модель передбачає наявність регулятора температури, його треба встановити на показнику в 0ºС і відключити від живлення.
- Відразу після цього потрібно вийняти весь вміст камер, підібравши для продуктів відповідні ємності та місця. Якщо залишити компоненти в камері, це прискорить розморожування приладу, але може негативно позначитися на стані заготовок.
- Потрібно оцінити, скільки льоду накопичилося в морозилці і самому холодильнику. Якщо багато, то обійтися піддоном не вдасться. Можна провести від нього шланг у тазик, щоб вода не накопичувалася і не проливалася на підлогу.
Категорично заборонено намагатися розморозити холодильну камеру, на кілька годин залишивши її без нагляду. Найчастіше такий підхід призводить до залитої підлоги, роздутого лінолеуму або прогнилого паркету.
Скільки розморожується холодильник і як скоротити процес
Якщо немає мети швидко розморозити холодильник, то утримуватися від увімкнення апарата в мережу слід протягом доби. При цьому перша частина процесу має припадати на той час, коли хтось може наглядати за пристроєм. Коли маніпуляцію хочеться помітно прискорити, можна застосувати такі каталізатори процесу:
- Механічне чищення. Після того, як вдасться сколоти значну частину льоду, процес його відтавання піде набагато швидше. Обираючи інструмент для видалення криги, необхідно брати до уваги товщину шару. В одних випадках допоможуть лопатки або шпателі, в інших доведеться скористатися шилом або викруткою.
- Вплив гарячою водою. Усі знають, що в працюючий холодильник не можна ставити ємності з теплим вмістом, але у випадку з відключеним апаратом цим правилом можна знехтувати. Ставимо каструлю з теплою водою прямо в камеру, це прискорить процес відтавання льоду. Для отримання швидкого результату посуд доведеться міняти часто.
- Використання холодного або теплого повітря. З масивною кригою допоможе впоратися мийний пилосос. Знімаємо з трубки насадку для підлоги. Тепер треба увімкнути апарат і направити трубу на проблемні ділянки. Спочатку застосовується функція видування, яка допоможе розтопити лід. У міру утворення калюж використовується всмоктувальний режим, що збирає надлишки рідини.
Щоб швидко розморозити холодильник, наведені способи слід комбінувати. Головне, не впливати лопатками, гарячою водою або повітрям безпосередньо на стінки апарату. Це може призвести до їх пошкодження і зниження функціональності холодильника.
Чи можна розморожувати холодильник за допомогою фена
У багатьох господинь виникає закономірне питання, чи можна розморожувати холодильник феном. Звичайно, від таких експериментів краще утриматися або хоча б не використовувати їх занадто часто. Але, якщо вирішити проблему потрібно швидко, фен чудово підійде. Головне, не тримати його занадто близько до поверхні. Це може не тільки негативно позначитися на стані матеріалу, а й призвести до замикання, вивести прилад з ладу.
Взагалі, з метою прискорення процесу танення льоду підійде і звичайний вентилятор, який заганятиме в камеру холодне повітря. Як і у випадку з феном, не варто розміщувати пристрій занадто близько до холодильника.
Як правильно ввімкнути холодильник після його розморожування
Після того, як усі процедури буде завершено, потрібно правильно ввімкнути прилад. Незалежно від того, скільки він розморожувався, потрібно послідовно виконати кілька маніпуляцій. Спочатку збираємо всю воду з полиць і підлоги. Якщо цього не зробити, може статися коротке замикання. Коли всі поверхні висушені, можна вмикати холодильник у розетку. Тільки після того, як він трохи постоїть, і температура в ньому знизиться до потрібного рівня, в камеру слід завантажувати продукти. Зробивши це раніше, можна спровокувати їх псування.
Розморожування холодильника - процедура обов'язкова, але не слід нею зловживати. Занадто частий перепад температур здатний спричинити ще більше проблем, ніж відмова від вимкнення приладу. Одного підходу на рік зазвичай виявляється достатньо для підтримки установки в оптимальному стані.