Скільки і як потрібно варити курку в мультиварці
Трапляється, що курку потрібно приготувати дієтичним способом (для дитячого харчування, при дотриманні щадної дієти). Найпростіше зробити це в мультиварці або на пару. Перший варіант багато в чому кращий, адже гарантує швидкий результат і максимальне збереження корисних компонентів.
Бульйон після такої обробки не стає жирним і може бути використаний у чистому вигляді або як один із компонентів складної страви. Тільки варити продукт потрібно за певними правилами. Нехтування рекомендаціями звісно його не зіпсує, але смакові та ароматичні якості суттєво погіршить.
Базові рекомендації з підготовки та обробки курки
Перед тим, як готувати курку, основний компонент потрібно правильно обробити. В ідеалі це має мати такий вигляд:
- Найкраще варити відразу всю тушку, не обробляючи її до термічної обробки. У цьому разі вона вийде максимально соковитою і приготується рівномірно. Якщо ж доведеться відварювати окремі шматочки продукту, то краще розфасувати їх за розміром і послідовно обробляти в мультиварці.
- Шкірку і жир рекомендується видалити. Навіть їх незначні кількості здатні надати бульйону, а через нього і м'ясу, непотрібної жирності.
- Якщо шкірку з якихось причин вирішено залишити, потрібно видалити хоча б усе пір'я і пеньки від них. Найкраще використовувати з цією метою пінцет, інакше утворення будуть відламуватися.
- Курку ретельно промиваємо під холодною водою. Гарячу рідину краще не використовувати, вона здатна погіршити смак готового м'яса.
Порада: Під час відварювання продукту в закритій посудині рекомендується використовувати такі підсилювачі смаку, як лавровий лист, часник, запашний перець, сушена зелень. Відмова від цих компонентів призведе до того, що кінцевий результат буде досить прісним.
- Незважаючи на те, що продукт буде оброблятися в мультиварці, прилад доведеться регулярно відкривати, щоб прибрати піну з бульйону. Якщо цього не робити, рідина в результаті стане каламутною, а якість м'яса помітно постраждає.
Рецептів приготування птиці за допомогою сучасного приладу чимало, але відварити її можна тільки двома способами - у власному соку або в комплексі з овочами.
Як зварити курку у власному соку
Щоб приготувати курку у власному соку, але на виході отримати не просто дієтичну страву, а ніжне й ароматне м'ясо, можна використовувати базовий варіант приготування птиці з додаванням натуральних ароматизаторів. На 1 тушку середнього розміру нам знадобиться 3-4 зубчики часнику, пара лаврових листочків, сіль і перець.
- Птицю миємо, звільняємо від шкіри (необов'язково, якщо зменшення жирності страви не є метою). Обов'язково обробляємо на порційні шматочки, інакше вона не дасть достатньої кількості соку для приготування. Воду не використовуємо!
- М'ясо викладаємо рівномірним шаром, прокладаємо шматочки нарізаним на половинки або четвертинки часником, солимо, перчимо, зверху кладемо лавровий лист.
Порада: Те, скільки варити птицю в пароварці або мультиварці, безпосередньо залежить від її розміру. Якщо на приготування бройлера або курчати піде не більше 1-1,5 годин, то домашню курку доведеться обробляти не менше 2 годин.
- Закриваємо кришку пристрою, вибираємо режим «Тушкування» і запускаємо апарат на 1 годину. Перевіряємо готовність продукту та подаємо з улюбленим гарніром.
Невелике курча за такого підходу можна спробувати зварити повністю, але для цього потрібно зробити надрізи в кількох місцях (сухожилля, м'ясо), щоб воно пустило сік. Якщо курочка не першої свіжості, то на дно чаші допускається налити трохи води.
Варіанти приготування відвареної курки з овочами
При відварюванні птиці в мультиварці, можна використовувати найрізноманітніші овочі. В одних випадках ці компоненти використовуються тільки для насичення м'яса курочки ароматом, в інших - йдуть на гарнір. Результат залежить від того, скільки оброблялися продукти.
- Відварна курка. На 1 курку невеликого розміру беремо морквину, корінь петрушки, зелень і сіль. У чашу викладаємо всю тушку або нарізаний на шматочки продукт, присипаємо його морквою, нарізаною великими кружечками. Солимо, додаємо нарізаний корінь петрушки, заливаємо масу холодною водою, щоб вона на 1 см покривала заготовку. У режимі «Тушкування» обробляємо продукт у мультиварці не менше 1,5 годин. Готовий продукт «споліскуємо» в бульйоні, присипаємо посіченою зеленню і подаємо. Сам бульйон можна процідити і теж подати з грінками та відвареними яйцями як першу страву.
- Курка з гарніром. На половинку курки нам знадобиться по парі цибулин і томатів, морквина, петрушка, лавровий лист, чорний перець, сіль. Курку промиваємо, нарізаємо шматочками, викладаємо в чашу, солимо. Додаємо половину морквини (нарізати не потрібно), очищену цибулину і кілька листочків лаврового листа. Заливаємо все це водою і тушкуємо протягом години. Потім дістаємо всі інгредієнти, а назад викладаємо тільки курку, яку заливаємо половиною процідженого бульйону. Додаємо нарізані великими кубиками томати, подрібнену другу цибулину, натерту на тертці половину морквини. Перчимо і тушкуємо ще півгодини, після чого подаємо з овочевим гарніром, присипавши подрібненою петрушкою.
Варити курку у звичайній каструлі дуже просто, але тільки в мультиварці вона виходить по-справжньому соковитою і м'якою, м'ясо водночас не розвалюється на шматочки і має тонкий аромат.