Скільки і як потрібно варити рис у мікрохвильовці
За умови правильної організації процесу в мікрохвильовці можна не тільки розігрівати їжу, а й готувати різні страви, зокрема, рис. Щоправда, спочатку доведеться оцінити особливості наявних сортів і вибрати той, який краще за інших переносить подібний тип обробки. Деякі види злаку підуть тільки на в'язку кашу, але є й такі, які можна перетворити на розсипчастий гарнір. Сам процес варіння дуже простий і займає мінімум часу. Тільки варити виріб доведеться невеликими порціями, інакше він не обробиться рівномірно і перетвориться на неоднорідний склад.
Рецепт приготування рису
Незважаючи на застереження, деякі господині намагаються відварювати рис прямо в пластикових контейнерах. Робити цього не рекомендується, оскільки.к. пластик, розігрітий у мікрохвильовці, починає виділяти шкідливі речовини, що проникають у структуру продуктів. Краще запастися термостійким скляним посудом і організувати процес таким чином:
- В обрану ємність наливаємо воду відповідно до вимог сорту, але мінімум 2 частини на 1 частину сухого продукту. Відразу додаємо в неї сіль. Вводимо рис, ретельно все перемішуємо, накриваємо кришкою і відправляємо в СВЧ-піч.
- Склад потрібно варити не менше 15-17 хвилин на максимальній потужності. За цей час рекомендується кілька разів перемішати масу і далі обробляти її в мікрохвильовці.
Порада: Злак не обов'язково відварювати в чистій воді. Якщо в якості рідкої бази використовувати овочевий бульйон, склад вийде більш ароматним. А курячий бульйон підвищує поживність продукту, робить його більш ніжним і м'яким.
- Після того, як виставлений час спливе, рис настоюємо під кришкою за кімнатної температури протягом 7-10 хвилин. Готовий продукт розмішуємо і подаємо.
Якщо хочеться приготувати складніший гарнір, наприклад, із додаванням овочів, усі компоненти доведеться відварювати окремо. При початковому змішуванні всіх складових виникає ризик отримання каші, а не розсипчастої страви.
Як відварити рис для суші та ролів
Любителі азіатської кухні пристосувалися відварювати в мікрохвильовці текстурований і злегка липкий рис, який можна використовувати для приготування суші та ролів. Маніпуляція досить проста, але має певну специфіку. Якщо все зробити правильно, продукт вийде повітряним і буде легко формуватися.
- Обраний сорт злаку кілька разів промиваємо холодною водою, поки рідина не залишатиметься прозорою. Потім зерна заливаємо холодною водою і залишаємо на 40 хвилин настоюватися.
- Зливаємо рідину, ще раз промиваємо масу, після чого заливаємо водою у співвідношенні 1 до 1,5. Рис обов'язково підсолюємо і мішаємо.
- Масу відварюємо в мікрохвильовці протягом 8 хвилин на максимальній потужності. За цей час продукт потрібно перемішати мінімум тричі.
- Отриману заготовку змішуємо з оцтом для суші та ролів або самостійно приготованою заправкою, після чого її потрібно остудити і можна використовувати за призначенням.
Не можна забувати про те, що всі НВЧ-печі мають свої технічні характеристики, через що під час виготовлення рису можуть виникати певні нюанси. Щоб зварити дійсно якісний і смачний продукт доведеться зробити кілька спроб, які допоможуть встановити оптимальні показники для конкретного пристрою.
Рекомендації щодо відварювання різних сортів рису
Перед тим, як варити улюблений рис за запропонованими планами, потрібно уважно ознайомитися з інструкцією на упаковці продукту. Тільки дотримуючись специфічних рекомендацій можна розраховувати на отримання бажаного кінцевого результату.
- Коричневий рис. Якщо вирішено відварювати цей злак у мікрохвильовці, потрібно врахувати, що води доведеться використати приблизно вдвічі більше, а обробляти компонент - удвічі довше. Масу необхідно мішати частіше звичайного (робимо це акуратно, щоб не зняти з поверхні зерен особливо цінну оболонку). Ступінь готовності визначаємо не за часом відварювання, а текстурою виробів.
- Басматі. Щоб зварити такий злак розсипчастим, але не щільним, потрібно чітко дотримуватися рекомендацій щодо кількості використовуваної води. Якщо не лінуватися і регулярно помішувати склад, він вийде дуже ніжним і повітряним.
- Жасмин. Цей популярний сорт продукту приготувати в мікрохвильовці так, щоб він залишився розсипчастим, практично неможливо. Навіть якщо зменшити кількість використовуваної води, маса вийде досить м'якою і клейкою.
- Червоний. Цей рис із вираженим горіховим смаком практично неможливо зіпсувати. За бажання можна навіть провести кілька експериментів із кількістю рідини та часом обробки, щоб домогтися ідеальної на свій розсуд консистенції страви.
- Чорний. Саме при відварюванні в мікрохвильовці незвичайний трав'яний аромат цього рису розкривається повною мірою. Потрібно тільки чітко дотримуватися рекомендованих пропорцій і готувати злак стільки, скільки вказано на упаковці.
- Різотто та Паелья. Потребують великої кількості рідини, яку активно вбирають. З огляду на призначення і специфіку сорту, не варто сподіватися на щільність його текстури. Тут жодні прийоми не допоможуть домогтися розсипчастості.
Злак, приготований у мікрохвильовці, зазвичай має чистий і виражений аромат, чого не скажеш про страви, приготовані на плиті. Якщо це правило не витримується, це вказує на низьку якість використовуваної води. Потрібно змінити рідину й оцінити результат за такого підходу.