Скільки варити булгур у пакетиках, щоб вийшла корисно і смачно? Як правильно готувати крупу на плиті, в мікрохвильовці та мультиварці
Як правило, варити булгур у пакеті - виробники рекомендують кип'ятити таку крупу на повільному вогні протягом 15 хвилин. Але час вказано приблизно, насправді тривалість варіння залежить від того, де готують продукт - на плиті, у мікрохвильовці чи мультиварці.
Скільки варити булгур у пакетиках
Для отримання максимальної користі від продукту важливо правильно його приготувати. А саме - дотримуватися певних принципів під час варіння пшениці на плиті, в мікрохвильовці та мультиварці.
У каструлі
Щоб крупа розкрила всі свої смакові якості й не розварилася, треба врахувати такі нюанси:
- подрібнена пшениця сильно збільшується в розмірах під час термічної обробки, тому їй потрібна достатня кількість води - не менше 2 склянок на порцію;
- закладати упаковки з крупою можна тільки в киплячу воду, попередньо підсоливши її;
- варити булгур у пакетику треба на повільному вогні протягом 15 хвилин для отримання розсипчастої маси, і 20-25 хвилин - для в'язкої.
Після закінчення приготування потрібно дати крупі стекти на друшляку, і тільки після цього розкривати упаковку.
У мікрохвильовці
Такий спосіб зручний тим, що на варіння булгура піде значно менше часу. Готувати крупу потрібно відповідно до таких правил:
- використовувати тільки термостійкий, придатний для мікрохвильових печей посуд;
- заливати пакетики крутим окропом, так, щоб вони були повністю покриті водою;
- готувати продукт на повній потужності протягом 7-10 хвилин.
Головне - у процесі варіння вода не повинна випаровуватися настільки, щоб покривати пакетики лише частково. Якщо це трапиться, крупа почне «клацати». У такому разі знадобиться долити ще окропу.
У мультиварці
Це найлегший спосіб приготування булгура - достатньо закласти необхідні інгредієнти та увімкнути прилад у потрібному режимі.
Правила варіння крупи в індивідуальних упаковках прості:
- закладати в чашу не більше 3-4 порцій одночасно (пакетикам потрібен простір, вони не повинні прилягати один до одного впритул);
- заливати булгур тільки окропом із розрахунку 2 склянки на упаковку;
- готувати в режимі «Каша», «Крупа» або «Гречка» протягом 25-30 хвилин, а потім 5 хвилин - за увімкненого підігріву.
Після варіння булгур можна трохи обсмажити на олії, тоді він набуде неповторного «горіхового» присмаку й аромату.
Харчова цінність і корисні властивості булгура
Булгур - це оброблена окропом подрібнена пшениця. Не варто плутати його з крупою зі звичайного подрібненого зерна. Різниця полягає в тому, що булгур проходить теплову обробку перед фасуванням.
Оскільки продукт не вживають у сирому вигляді, доцільно навести показники поживної цінності відвареної крупи:
- калорійність - 83 ккал/100 г;
- білки - 3,08 г;
- жири - 0,24 г;
- вуглеводи - 18,58 г.
За калорійністю продукт поступається таким популярним крупам, як рис і гречка. Але значно випереджає їх за вмістом фолієвої кислоти, вітаміну В-6, тіаміну, ніацину, заліза та клітковини. Так, останньої в булгурі в півтора раза більше, ніж у гречці, і в 11 разів більше, ніж у рисі.
Крім перерахованих корисних речовин, крупа містить такі елементи:
- кальцій;
- магній;
- фосфор;
- цинк;
- натрій;
- калій;
- рибофлавін та ін.
Завдяки багатому складу, булгур чинить благотворну дію на загальний стан організму. Продукт позитивно впливає на серце і судини, зміцнює нервову систему та імунітет, покращує зовнішній вигляд шкіри, волосся і нігтів.
Що готують із булгура
Найбільшу популярність крупа здобула в країнах Близького Сходу, на Балканах, Кавказі та півдні Росії. З неї готують не тільки каші на воді та молоці, а й додають у супи та салати (наприклад, у знаменитий табуле). Нерідко булгур кладуть у плов замість рису або доповнюють ним котлетний фарш.
Подрібнена пшениця чудово поєднується з усіма видами м'яса та птиці, а також із рибою (особливо сибасом, тріскою і палтусом). Сумісна з грибами, різними овочами та зеленню. Так, часто булгур використовують при фаршируванні баклажанів - змішують відварену крупу з м'якушем овочів, додають цибулю, часник і спеції, обсмажують і заповнюють «човники» ароматною масою, а потім запікають.
Але до вибору прянощів при приготуванні страв із цієї крупи потрібно підходити вдумливо, і використовувати їх у мінімальних кількостях. Не варто брати спеції з яскраво вираженим запахом і дуже насиченим смаком (наприклад, естрагон, м'яту або сушений базилік). «Родзинкою» булгура є тонкий аромат і присмак горіхів, який запашні приправи обов'язково переб'ють.