Із чого і як можна варити грушеве варення
Варення, приготоване з груш, не користується великою популярністю, що найчастіше пояснюється необізнаністю людей про користь продукту. Солодкий і ароматний склад здатний налагодити процес травлення, зміцнити імунітет, полегшити стан у разі кашлю та лихоманки. Десерт, приготований часточками, зберігає корисні речовини в максимальному обсязі. Це обумовлює його знеболювальний, антисептичний і сечогінний ефекти. Якщо варити продукт без цукру, він зможе стати чудовим варіантом ласощів для людей, які страждають від цукрового діабету.
Важливі моменти
Закриваючи продукт на зиму, потрібно дотримуватися низки правил. Незважаючи на те, що груші не є примхливим компонентом, існують способи поліпшення якості кінцевого складу.
- Плоди вибираємо стиглі, але не м'які. Недостиглі груші перетворюються на невиразне варення без аромату і смаку. Перестиглі сильно розварюються і продукт втрачає свою текстуру.
- Якщо планується готувати продукт часточками, потрібно брати фрукти однакового ступеня зрілості та виключно одного сорту.
- Незалежно від того, який використовується рецепт, перед тим, як закривати плоди на зиму, їх потрібно очистити від насіннєвої коробки і шкірки.
- Очищені шматочки поміщають у злегка підсолену воду і тримають їх там до варіння. Тоді компоненти не потемніють і збережуть свій привабливий колір.
- Дрібні груші допускається готувати половинками або четвертинками. Великі плоди нарізають скибочками не товще 2 см завширшки.
- Варення із солодких фруктів не потребує великої кількості цукру. На 2 частини таких сортів продукту достатньо взяти 1 частину цукрового піску.
- Незалежно від того, скільки буде оброблятися основний компонент, він може пригоріти. Тому масу доведеться регулярно перемішувати дерев'яною або силіконовою лопаткою.
Ризик псування продукту можна істотно знизити, якщо варити заготовку на зиму не один раз протягом тривалого часу, а робити кілька короткочасних підходів.
Рецепти однокомпонентного грушевого варення
Зварити якісне і корисне грушеве варення не так складно. Потрібно тільки вибрати відповідний рецепт і чітко дотримуватися його рекомендацій:
- Варіант із грушевим відваром. На 1 кг плодів беремо 1 кг цукру. Фрукти, очищені від шкірки, нарізаємо шматочками, заливаємо водою і відварюємо до розм'якшення виробів (але вони не повинні розвалюватися). Відвар зливаємо в окремий посуд, нам знадобляться 2 склянки продукту. У ємності для варіння змішуємо заготовлений відвар із цукром, перемішуємо і доводимо до кипіння. В отриманий сироп опускаємо груші, чекаємо, поки маса закипить. Варити її потрібно до того моменту, як скибочки стануть прозорими. Остуджений продукт розкладаємо по банках і закриваємо на зиму.
Порада: Якщо після сортування плодів залишилися м'яті або перестиглі екземпляри, не варто їх викидати. Саме з таких фруктів виходить смачне й ароматне грушеве повидло. Потрібно просто виварити вироби до готовності, додавши до них трохи цукру і спеції за смаком (ванілін, кардамон, корицю).
- Класичний варіант. Груші та цукор беремо в рівних кількостях. Очищені фрукти нарізаємо кубиками або часточками. Заготовки викладаємо в ємність для варіння, присипаємо цукром і залишаємо на 6-8 годин, щоб з'явився сік. Масу поміщаємо на вогонь, доводимо до кипіння, варити її потрібно півгодини, регулярно видаляючи піну. Потім охолоджуємо продукт, настоюємо ще 6-8 годин, після чого знову варимо протягом півгодини. Варення розкладаємо по банках і закатуємо на зиму.
Смак продукту істотно змінюватиметься залежно від сорту продукту і того, скільки використовується цукру. Тому спочатку рекомендується відварити невелику кількість складу, щоб визначитися з пропорціями компонентів.
Варіанти приготування десертів із груш і цитрусових
Солодкі груші чудово поєднуються з лимонами, апельсинами та лаймами. У результаті виходить найніжніше варення з тонким ненав'язливим ароматом і приємною кислинкою.
- Ласощі з грушами та лимоном. На 1 кг груш беремо 1 кг цукру, лимон і склянку води. Очищені груші нарізаємо часточками, лимон - кружечками разом зі шкіркою, але без насіння. Лимон заливаємо окропом і настоюємо 3 хвилини на дуже слабкому вогні. Проціджуємо масу, нам знадобиться тільки лимонний відвар. З нього і цукру готуємо густий сироп, яким заливаємо скибочки груш і настоюємо 2 години. Після цього заготовку потрібно поставити на середній вогонь і варити до готовності, т.е. прозорості часточок і густоти сиропу. Продукт розкладаємо по банках і закриваємо на зиму.
- Варіант десерту з груш з апельсином. На 1 кг грушевих скибочок беремо 1 кг цукру, майже повну склянку поди і половинку великого апельсина. З води і цукру варимо сироп, яким заливаємо підготовлені фруктові скибочки. Масу потрібно варити не більше 5 хвилин, після чого продукт охолоджуємо і настоюємо не менше 8 годин. Потім заготовку виварюємо ще 5 хвилин і настоюємо ще 8 годин. Повторюємо весь цикл ще раз, після чого викладаємо до складу апельсин, нарізаний шматочками разом зі шкіркою (кісточки видаляємо). Майже готове варення тримаємо півгодини на слабкому вогні, регулярно помішуючи. Десерт розкладаємо по банках і закатуємо.
Беручись за ці рецепти, не варто зловживати цукром. Зрозуміло, що він зобов'язаний бути присутнім у заготовках на зиму, виконуючи функції консерванту, але його надмірна присутність може перебити всю красу десерту.
Смачні та незвичайні грушеві ласощі
Щоб приготувати не просто смачний, а вишуканий і неординарний десерт, варто спробувати такі рецепти:
- Грушеве варення з мигдалем. Беремо по 2 кг груш і цукру, половину чайної ложки ванілі, половину склянки мигдальних горіхів, 1,5 л води. Груші чистимо і нарізаємо часточками або кубиками, викладаємо в ємність для варіння, заливаємо водою і варимо протягом 3 хвилин. Після цього відвар зливаємо, змішуємо з цукром і готуємо сироп. Заливаємо ним скибочки фруктів і настоюємо масу 3-4 години. Заготовку варимо 10 хвилин, настоюємо ще 4 години. Тепер склад потрібно варити 20 хвилин, за 10 хвилин до вимкнення вводимо подрібнені горіхи і ваніль, все ретельно перемішуємо. Варення розливаємо по банках і закатуємо.
- Фруктові часточки з м'ятою. Беремо по 1 кг груш і солодких яблук, 1,5 кг цукру, чайну ложку лимонної кислоти і кілька гілочок м'яти. Фрукти чистимо від шкірки та насіння, нарізаємо однаковими часточками. Проколюємо кожен шматочок уздовж м'якоті виделкою, намагаючись не зіпсувати форму заготовок, і засипаємо цукром. Масу залишаємо на ніч, за цей час плоди мають дати сік, який розчинить цукор. Якщо фрукти виявилися занадто сухими, можна додати до складу трохи води. Продукт перемішуємо, виставляємо на плиту і, довівши до кипіння, варимо на слабкому вогні не менше 1,5-2 годин, регулярно помішуючи. Приблизно за півгодини до вимкнення варення викладаємо в суміш лимонну кислоту. А через 10 хвилин після цього - викладаємо на поверхню маси м'яту, не даючи їй потонути. Залишається тільки прибрати гілочки після готовності десерту і розлити його по банках.
Зазвичай грушеве варення не зацукровується і не кристалізується. Але, якщо це все ж сталося, продукт рекомендується проварити ще раз без додавання цукру або підігріти на водяній бані до повернення масі потрібної консистенції.