Млинці з гарбуза - смачний і корисний сніданок
Якщо є можливість приготувати щось нове і смачне на сніданок, то гарний настрій буде супроводжувати вас весь день, що залишився. А що ми любимо ще з самого дитинства? Звичайно ж, бабусині млинці. Сьогодні ми зробимо не класичний варіант, а млинці з гарбуза (точніше, з гарбузового тіста) - чудовий десерт, який сподобається навіть дітям. Це не тільки швидко і смачно, а й корисно.
Інгредієнти
- цукор - 100 г;
- борошно - 200 г;
- молоко - 1 склянка;
- окріп - 1 склянка;
- олія оливкова - 40 мл;
- яйця - 3 шт.;
- гарбуз - 400 г;
- сіль;
- сода;
- кориця.
Млинці з гарбузом готують не тільки на молоці - замість нього можна використовувати кефір. Сода вступає в реакцію з кисломолочним продуктом, тому час «відпочинку» тіста можна скоротити. До того ж, млинці на кефірі виходять більш пишними.
Посуд і техніка:
- млинниця або сковорода;
- ополоник;
- каструля;
- блендер або сито;
- ніж;
- обробна дошка;
- миска:
- вінчик.
Як приготувати млинці з гарбузом
Як же приготувати млинці з гарбуза на молоці? Просто дотримуйтесь рецепта - у вас піде зовсім небагато часу.
- Насамперед займемося гарбузом. Найкраще брати невеликий мускатний гарбуз - він має дуже ніжний і солодкий смак, що ідеально підходить для випічки. Його необхідно порізати на невеликі кубики, щоб прискорити процес варіння. Я нарізала на шматочки приблизно 0,5 см х 1 см.
Після того як гарбуз було порізано, відправляємо його в невелику каструлю з водою і ставимо на середній вогонь варитися. Не потрібно солити або підсолоджувати воду - всі добавки підуть безпосередньо в тісто. Зараз наше головне завдання - підготувати овоч для пюрирування.Щойно гарбуз стане м'яким (а це станеться приблизно через 10-15 хвилин після закипання - залежить від того, як крупно ви його поріжете), ми знімаємо каструлю з вогню.
Не зливайте всю воду в раковину - вам знадобиться один кухоль окропу. Найкраще використовувати воду, в якій варився гарбуз. Після того як злили воду, ретельно пробиваємо все блендером. Якщо його у вас немає, то можна протерти готовий гарбуз через сито. У крайньому разі просто потовчіть його за допомогою виделки.
- З'єднуємо в мисці просіяне борошно, сіль, цукор і соду.
Багато ласунів не можуть встояти перед спокусою і додають у тісто трохи більше цукру, ніж зазначено в рецепті. Цього робити не варто - млинці вийдуть не такими ніжними і, можливо, навіть прилипатимуть до сковороди. Ще один неприємний момент - у занадто солодких млинців на молоці краї ще в процесі приготування висихають до стану чіпсів.
- В іншій мисці вінчиком розмішуємо три яйця до однорідної консистенції, можна їх злегка збити. Я брала невеликі яйця. Якщо у вас будуть великі, то візьміть 2 яйця і один жовток.
- Після цього додаємо сухі інгредієнти в яєчну суміш.
- Далі вводимо рослинну олію і молоко, все акуратно перемішуємо вінчиком. Тепер необхідно додати окріп. Якщо вода вже встигла охолонути, то обов'язково підігрійте її, адже необхідно заварити тісто. Заварні млинці вирізняються ніжнішою і повітрянішою текстурою. В останню чергу додаємо пюре з гарбуза.
- Усе ретельно перемішуємо до однорідності. Я пробила все блендером, щоб позбутися невеликих шматочків борошна. Щоб вони не утворювалися, можна додавати інгредієнти, чергуючи сухі та рідкі складові в кілька етапів, - тобто додати до яєць частину борошна, далі рослинну олію, все розмішати. Знову просіяти решту борошна і ввести молоко. Такий спосіб дозволить отримати однорідне тісто.
Готове тісто прибираємо відпочивати на 20-30 хвилин. Навіщо ми це робимо? Річ у тім, що млинцевому тісту потрібно насититися киснем. Також сода, яку ми додавали раніше, має вступити в реакцію з молоком, завдяки цьому млинці виходять тоненькими й ажурними.
- Через 30 хвилин ставимо сковороду на вогонь і добре її нагріваємо. Якщо поверхня сковороди буде недостатньо гарячою, то млинець просто прилипне. Такий результат також може бути, якщо ви додасте мало борошна, тому обов'язково корегуйте консистенцію.
На розпечену сковороду виливаємо порцію тіста. Я не змащую поверхню додатково олією, бо вона вже була додана під час замісу. Але якщо ви не впевнені, то злегка змастіть млинницю рослинною олією. Найкраще використовувати силіконовий пензлик для змащування, тоді перший млинець у вас не вийде занадто жирним.
- Зменшуємо вогонь на середній рівень і смажимо млинець буквально 1-1,5 хвилини, після чого перевертаємо за допомогою лопатки або ножа.
Таким чином випікаємо всі млинці. Я спекла тільки 8 штук, решту тіста прибрала в холодильник, накривши харчовою плівкою. Наступну партію смажила через 5 годин, якість ніяк не змінилася. Думаю, що готове тісто можна зберігати приблизно 12 годин. Тільки після того, як воно постоїть у холодильнику, ретельно його перемішайте, щоб об'єднати всі складові.
Готові млинці можна змастити вершковим маслом, загорнути в них будь-яку начинку.
Як начинка для млинців чудово підійде солодкий сир із родзинками, дрібно порізаний карамелізований гарбуз, варення з інжиру... Напевно, ви зможете придумати ще дюжину варіантів! Діліться ідеями в коментарях.
Дуже смачно буде, якщо зверху їх полити медом або шоколадом. А можна просто готові млинці згорнути в трикутники і їсти з чаєм. Подивіться на фото, які вони виходять красиві.
Я частину млинців промазала олією, а в деякі поклала сир із шоколадною крихтою.
Ще один маленький секрет - з таких млинців можна зробити невеликий млинцевий торт. Для цього просто необхідно промазати кожен млинець сметанним кремом, скласти їх один на одного і дати постояти в холодильнику кілька годин. У прошарок можна додати родзинки, фініки, горіхи, шоколад. Такий торт із гарбузових млинців може стати чудовою прикрасою святкового столу, якщо постаратися над його оформленням. Смачного!