Найлегший і найсмачніший рецепт японської локшини удон
Азіатська кухня підкорює серця: це терпкі спеції, незвичайні, різноманітні та поживні інгредієнти, красиве оформлення. Одна з таких страв - японська локшина удон. Вона готується з особливого виду локшини на основі пшеничного борошна, це один із найтовстіших різновидів. Приготуємо з вами дуже ситну страву, яка стане в пригоді і в звичайний день, і у святковий. Ніжне куряче філе, ситний і яскравий набір овочів, а головне - соус теріякі з солодкою ноткою, легка лимонна кислинка і неповторний кунжутний аромат нікого не залишать байдужими. І все це легко готується в домашніх умовах із доступних продуктів.
Інгредієнти
- 270 г сухої локшини удон;
- 500 г курячого філе;
- одна морква;
- один перець солодкий;
- 100 г стручкової квасолі;
- 50 г зеленого горошку;
- 1 ст.л. соусу теріякі;
- 1 ст.л. лимонного соку;
- 2 ч.л. тертого імбирного кореня;
- 2 зубчики часнику;
- 2 ч.л. насіння кунжуту (підійде і білий, і чорний);
- пучок зеленої цибулі;
- 20 г оливкової олії;
- 20 г кунжутної олії.
Посуд та інвентар:
- каструля для варіння локшини;
- друшляк;
- глибока сковорода;
- дошка для нарізки та ніж;
- лопатка для помішування продуктів;
- окрема невелика сковорода для обсмажування кунжутного насіння.
Рецепт:
- Насамперед відварюємо удон. Інструкція є на упаковці локшини, зазвичай вона відварюється за 4-7 хвилин. Готовий продукт потрібно відкинути на друшляк і дати стекти воді.
- Паралельно можна відправити куряче філе на сковороду - знадобиться половина оливкової олії. Птицю промиваємо, обсушуємо і нарізаємо невеликими шматочками. Розігріваємо олію, відправляємо на сковорідку курку й обсмажуємо протягом кількох хвилин, постійно помішуючи. За бажання можна злегка підсолити, але це необов'язково: смаку соусу теріякі та приправ буде достатньо.
- Переміщаємо куряче філе на тарілку.
- Миємо овочі. Перець нарізаємо брусочками, моркву подрібнюємо кубиками.
- Пір'я зеленої цибулі дрібно шаткуємо. Часник очищаємо і продавлюємо або дуже дрібно нарізаємо.
- Другу половину оливкової олії вливаємо в сковорідку, де смажилася птиця. Відправляємо туди цибулю і часник, обсмажуємо все одну хвилину.
- Не забуваємо помішувати продукти лопаткою, щоб вони рівномірно просмажилися і не пригоріли.
- За хвилину додаємо до цибулі з часником овочевий набір: нарізаний болгарський перець, морквяні кубики, стручкову квасолю і горошок.
- Слідом відправляємо в сковороду лимонний сік, соус теріякі, кунжутну олію, тертий імбир. Перемішуємо всі продукти та продовжуємо тушкувати. Незабаром овочі розм'якнуть. Стежимо за морквою і перцем, зазвичай для їхнього приготування достатньо 15 хвилин.
- Тепер повертаємо в сковороду шматочки курячого філе. Якби ми обсмажували все разом, овочі б не встигли приготуватися, а м'ясо могло б підгоріти.
- Обсмажуємо суміш протягом двох хвилин, помішуючи лопаткою.
- Не забули про удон? Його додаємо в останню чергу до вже готового м'яса з овочами. Достатньо пари хвилин, щоб локшина прогрілася і наситилася соусом - страва готова.
- Розкладаємо удон по тарілках і прикрашаємо перед подачею насінням кунжуту. До речі, їх можна окремо підрум'янити на сухій сковорідці протягом кількох хвилин. Так кунжут стане дуже ароматним і додасть страві додаткових смакових ноток.
Гарячий, щойно приготований удон - найапетитніший, але і в холодному вигляді він гарний на смак. Любителі макаронних виробів цінують удон за ситність. Як додаткові інгредієнти можна брати й інші овочі, від цього трохи змінюватиметься смак, але загальна ідея збережеться. Головне, щоб був справжній удон, соус теріякі, кунжут і в міру обсмажене філе курки. Смачного!