Веганські млинці з гречаного борошна без молока
Корисні млинці з гречаного борошна для діабетиків готують на мінеральній воді. У них не додають олію, яйця та молоко. Оскільки в гречці абсолютно відсутня клейковина, то до складу вводять невелику кількість пшеничного борошна. Гречані млинці містять у складі фосфор, калій і магній, багаті вітамінами групи В. Вони благотворно впливають на травну і нервову систему. Рецепт їх приготування дуже простий, а смак виправдовує всі очікування.
Інгредієнти
- газована вода - 500 мл;
- борошно з гречки - 130 г;
- борошно з пшениці - 50 г;
- мелена кориця - неповна чайна ложка;
- сіль - чайна ложка;
- розпушувач для тіста - 1 чайна ложка з гіркою;
- цукор - 3 столові ложки без гірки;
- олія рафінована для обсмажування - опціонально.
Пісні гречані млинці вдало доповнить приємний аромат кориці. Але додавати її необов'язково, за бажання можна замінити ваніліном.
Під час приготування знадобляться:
- миска для змішування;
- вінчик;
- млинцева сковорода;
- лопатка з тонким краєм;
- пензлик для змащування сковороди;
- кухонна плита.
Процес приготування
Для тих, хто віддає перевагу ПП, вживає безглютенову їжу, дотримується посту, млинці без молока на гречаному борошні - просто знахідка. Щоб їх спекти, необхідно замішати тісто і дати йому настоятися. Цей важливий етап не можна пропускати, оскільки тісту потрібен час для набуття еластичності.
- Газовану воду виливають у миску, додають корицю, сіль, цукор і розпушувач.
- Усі компоненти перемішують із водою до однорідного стану.
- У суміш просівають гречане та пшеничне борошно.
- За допомогою блендера на маленькій швидкості змішують усі компоненти. Тісту дають постояти мінімум півгодини. Після консистенцію перевіряють ложкою або ополоником: тісто набирають і виливають у миску. При цьому воно має тягнутися тонкою ниточкою, а не капати.
- Готове тісто наливають у добре нагріту і змащену олією сковороду. Розподіляють по колу.
- Коли на поверхні з'являються невеликі отвори, а краї підрум'янюються, випічку перевертають.
Веганські млинці не змащують олією. А щоб не черствіли, тарілку з ними накривають пакетом. Подавати їх можна з апельсинами, яблуками, бананами. Добре підходять різні підсолоджувачі: сиропи, мед.
Використання кориці не єдиний варіант перетворити смак гречаних млинців. Можна поекспериментувати і зібрати «пряниковий» аромат: разом із корицею додати мелену гвоздику, імбир, мускатний горіх. Кожної спеції - на кінчику ножа. Якщо плануєте подавати млинці з апельсиновим джемом, можна кинути в тісто трохи тертої цедри.
Щоб зробити випічку ще кориснішою, борошно з пшениці замінюють кукурудзяним крохмалем, а цукор - медом або кленовим сиропом. Цей варіант підходить для харчування діабетиків і тих, хто обмежує вживання глютену. Схема приготування незмінна: гречане борошно змішують із крохмалем, додають суміш у воду та настоюють не менше півгодини перед випіканням. Такі млинці виходять темнішого кольору з яскраво вираженим гречаним ароматом.
Знаючи, як приготувати корисні млинці до сніданку, ви можете радувати своїх близьких смачною та корисною випічкою. Смачного!