Прості та смачні кулінарні рецепти
Простосмак » Зберігання продуктів » Скільки і як потрібно правильно зберігати хрін

Скільки і як потрібно правильно зберігати хрін

Як зберігати хрін

Про те, як зберігати хрін, господині знали ще багато років тому. Примітно, що і сьогодні використовуються все ті ж підходи до обробки продукту. Його можна заморозити або засушити на зиму, і навіть залишити у свіжому вигляді. Нарешті, багато хто використовує методи консервації складу. Щоправда, за такого підходу в ньому неможливо зберегти всі ті корисні речовини, за які так цінується овоч. У будь-якому разі, навіть закрутки краще робити в домашніх умовах, а не купувати в магазині. З огляду на те, скільки консервантів і барвників сьогодні використовують у харчовій промисловості, готовий продукт буде лише ядреною приправою, позбавленою терапевтичних властивостей.

коріння хрону

Корисні властивості хрону

Заготовлюючи хрін на зиму, насамперед потрібно дбати про те, щоб корисні речовини в складі кінцевого продукту збереглися в достатньому обсязі. Якщо все буде зроблено правильно, то і в домашніх умовах можна буде розраховувати на отримання таких ефектів:

  • Різноманіття і значний обсяг вітамінів попередять розвиток авітамінозів, від яких багато хто страждає щозими.
  • У продукті міститься безліч ферментів, що мають бактерицидну дію. Регулярне вживання хрону в будь-якому вигляді в рази зменшує ризик розвитку грипу та застуди, ускладнень цих станів.

Порада: Хрін можна використовувати не тільки в їжу. За рахунок високого вмісту фітонцидів він допоможе довше зберегти фрукти, овочі, яйця, молочні продукти у свіжому вигляді. Потрібно лише покласти корінь, який виділяє специфічний запах, на відповідну полицю.

коріння хрону

  • Приправи, приготовані з хрону в домашніх умовах, покращують апетит, запобігають розвитку ревматизму, гіпертонії, утворенню каменів у нирках.

Варто врахувати, що хрін протипоказаний людям, які страждають від пієлонефриту і гастриту. У цьому разі навіть від використання висушеного компонента, як приправи для супу, доведеться відмовитися.

Коли найкраще збирати хрін і як його зберігати в підвалі

Звісно, найкраще вживати і заготовлювати на зиму власноруч вирощений і зібраний хрін. Тут варто врахувати, що, незважаючи на те, що рослина є багаторічною, оптимального стану вона досягає на другий рік зростання. Збирання найкраще планувати на жовтень-листопад. Після цього земля вже промерзає, та й саме коріння стає занадто ламким. До речі, коріння не можна тягнути, його слід викопувати й очищати від землі. Не обов'язково викопувати все відразу, частину продукції можна залишити в землі, вона прекрасно переносить морози.

кущ хрону

Щоб зберегти продукт у свіжому вигляді, для цього слід використовувати льох або підвал:

  • Спочатку перевіряємо якість продукції, відбраковуючи вироби з вм'ятинами, слідами гнилі, тріщинами. Очищаємо компоненти від землі, видаляємо бадилля.
  • Беремо ящики, засипаємо їхнє дно піском, викладаємо коріння і присипаємо ще одним шаром піску. Робимо кілька шарів. Якщо немає відповідних ящиків, сховище можна влаштувати просто на підлозі.
  • Не можна, щоб коріння стикалося одне з одним, тоді воно спокійно пролежить всю зиму. Ще один момент - пісок час від часу треба зволожувати, щоб овочі не пересохли.

Перед тим, як зберігати хрін таким способом, потрібно довести умови в приміщенні до оптимальних. Льох або підвал потрібно вичистити, помити, просушити. Температуру витримуємо близько 0ºС. Кімната має добре провітрюватися. Якщо є можливість створити такі умови на балконі, підхід може бути використаний і в міській квартирі.

хрін і терка

Методи сушіння коріння хрону

Коріння, яке не підходить для зберігання у свіжому вигляді, не потрібно викидати. Їх можна обробити і засушити одним із численних способів. Незалежно від обраного підходу, корінці промиваємо, чистимо від бадилля і верхньої шкірки. Замочувати вироби не рекомендується, від великої кількості вологи вони розбухають.

сушіння коріння хрону

Тепер висушуємо компоненти за допомогою паперових рушників і сушимо на зиму за одним із таких варіантів:

  • Корінці розрізаємо вздовж на дві частини, викладаємо на деко в один шар. Сушимо заготовки протягом 1-1,5 годин у духовці з прочиненими дверцятами за температури 50-60ºС. Готовий продукт прибираємо в скляні банки з притертими кришками.
  • Коріння нарізаємо тонкими пластинками і сушимо так само, як у першому випадку. Тільки час встановлюємо самостійно, оцінюючи текстуру продукту. Напівфабрикат можна подрібнити в кавомолці до стану порошку, який зберігатиметься в герметичних скляних банках.
  • Деякі господині вважають за краще спочатку натирати коріння на тертці, після чого сушити все тим же способом. Але варто врахувати, що запах від продукту буде йти дуже сильний, не кожен зможе його витримати.

Якщо чітко виконати всі маніпуляції, висушений у домашніх умовах хрін зберігатиме свої корисні речовини, а також ароматичні та смакові характеристики протягом двох років.

натертий хрін

Чи можна тримати хрін у холодильнику або морозилці

Незважаючи на те, що багато кулінарів не вважають зберігання хрону в морозилці або холодильнику оптимальними варіантами підходів до заготівлі продукту на зиму, деякі господині все ж їх використовують:

  • У холодильнику коріння пролежить у свіжому вигляді не більше 4 тижнів. Для цього їх треба очистити від бруду, загорнути в харчову плівку, в якій буде зроблено кілька отворів.
  • Перед тим, як поміщати вироби в морозилку, їх чистять, просушують і прокручують через м'ясорубку. Отриману масу розкладають по пакетиках і прибирають на зберігання. У такому вигляді вони можуть перебувати близько року.

Заморожене коріння хрону перед використанням треба лише розморозити, а засушене - вимочити у воді. Порошок також вимочується або в первісному вигляді поміщається в страву, що готується.

Інші рецепти
Журавлинний морс - як зварити напій із заморожених ягід
Журавлинний морс - як зварити напій із заморожених ягід
Журавлинний морс є одним із найкорисніших напоїв з усіх тих, які готують у домашніх умовах. На щастя, ним можна насолоджуватися не тільки в сезон
Скільки і як можна зберігати калину в домашніх умовах
Скільки і як можна зберігати калину в домашніх умовах
Ягоди калини є унікальними за безліччю параметрів, і тільки якщо їх правильно зберігати, можна розраховувати на те, що продукт повною мірою розкриє
Скільки і як можна зберігати зелень у холодильнику і в сушеному вигляді
Скільки і як можна зберігати зелень у холодильнику і в сушеному вигляді
Свіжі трави здатні посилити і змінити на краще смак звичних страв, надати їм незвичайних ноток. Щоправда, продукт цей швидкопсувний, тому потрібно
Методи зберігання журавлини: заморожування, сушіння, замочування, виварювання
Методи зберігання журавлини: заморожування, сушіння, замочування, виварювання
Журавлина століттями використовувалася людьми як харчовий компонент і лікарський засіб. Тому, як зберігати журавлину, людині відомо давно. Способи
Вівсяний кисіль - як варити в домашніх умовах
Вівсяний кисіль - як варити в домашніх умовах
Кисіль, приготований із вівсяних пластівців або крупи, користується не такою популярністю, як фруктові або ягідні аналоги напою. Найчастіше його
Де і як правильно зберігати моркву на зиму
Де і як правильно зберігати моркву на зиму
Сучасні господині часто навіть не замислюються, як зберігати моркву у квартирі, адже популярний овоч сьогодні доступний цілий рік. За бажання