Коли треба солити і перчити м'ясо під час смаження, щоб не зіпсувати стейк
Кухарі рекомендують солити м'ясо під час смаження на сковороді в останній момент або за 10-20 хвилин до початку приготування, щоб зберегти його соковитість і м'якість. Сіль сприяє витягуванню соку з м'яса. Відбувається це не одразу, а під час маринування протягом 1-2 і більше годин. Тому, якщо м'ясо маринують, маринад готують без солі.
Коли солити та перчити м'ясо під час смаження: нюанси
Правильний стейк - м'який, ароматний, соковитий, в міру підсмажений, дуже смачний. Щоб він вийшов саме таким, важливо вибрати якісний, хороший шматок м'яса. Перш за все, продукт має бути охолодженим, а не замороженим. «Молоде», з правильної частини туші м'ясо, можна і потрібно смажити без маринування.
Треба натерти шматок м'яса сіллю за 10-20 хвилин до смаження, щоб він добре просолився, але при цьому не втратив соковитість.
Продукт | Коли солити під час смаження? |
Курка | за 5-10 хвилин до смаження |
Індичка | за 10-15 хвилин до смаження |
Свинина | за 5-15 хвилин до смаження |
Яловичина | за 15-20 хвилин до смаження |
Баранина | за 20 хвилин до смаження |
Якщо солити стейк наприкінці приготування, потрібно бути готовим до того, що солоною буде тільки скоринка. У роті всі смаки швидко перемішуються, але для деяких людей це принциповий момент.
Коли перчити стейк
Перчити краще готовий стейк після смаження або безпосередньо у себе на тарілці. Так його аромат буде свіжим. На сковороді та на відкритому вогні перець пригорає. Також він може бути використаний для приготування маринаду.
Скільки солити
Солити м'ясо та птицю потрібно менше, ніж рибу та овочі. Вони мають природний злегка солоний смак. Важливо не перебити його. Краще не докласти солі, і подати готове м'ясо з соусом або поставити на стіл сільничку і перечницю. Так кожен зможе відкоригувати «солоність» на свій смак.
Норми солі при смаженні м'яса та птиці:
Продукт | Кількість солі на 1 кг сирого продукту |
Нежирна яловичина, телятина та курка | 1,5 ч. ложки |
Свинина і баранина | 1,5-2 ч. ложки |
М'ясо, приготоване на відкритому вогні | 1 ч. ложка |
Яку сіль краще використовувати
Скільки солі додати до м'яса і коли, залежить також від її виду. Сіль дрібного помелу «Екстра» заведено вважати найсолонішою, а велику сіль найсмачнішою та найм'якшою. Насправді вони однакові за солоністю. Різниця в тому, що дрібні кристали важчі, їх більше поміщається в ложці. А кам'яна кухонна сіль легка.
Дрібною сіллю легко пересолити страву, якщо сипати її навмання, не дотримуючись точних пропорцій. Але вона хороша тим, що може використовуватися для готових продуктів - стейка, гарніру, тушкованого м'яса і навіть салатів. Велику сіль додають у страви з розрахунком, щоб кристали встигли розчинитися.
Коли солити яловичину, свинину, баранину, птицю під час смаження залежно від виду солі:
- Солити готове смажене м'ясо рекомендується сіллю дрібного помелу, взявши половину від норми в таблиці. Можна використовувати сіль у млині з різними смаковими добавками: часникову, адигейську, перцеву та ін.
- Перед смаженням стейк краще натерти великою сіллю. Можна покласти її стільки, скільки вказано в таблиці або більше, на свій смак.
Як приготувати смачний стейк: поради
Стейк вважається простою стравою. Він швидко готується і не вимагає застосування складних кулінарних прийомів.
Щоб його не зіпсувати, прислухайтеся до наступних порад професіоналів:
- Щоб стейк рівномірно і швидко просмажився, м'ясні шматочки мають бути теплими. Потрібно дістати їх із холодильника за годину до смаження.
- Оптимальна товщина шматка - 2,5-3,5 см.
- Не слід маринувати м'ясо, якщо це не якийсь фірмовий рецепт.
- Перед тим як солити і маринувати шматки, необхідно обсушити їх серветкою.
- Щоб стейк зберіг максимум соку під час смаження, не потрібно його відбивати.
- Починати смаження потрібно на добре розігрітій сковороді. Бажано, щоб вона була з товстим дном.
- Стейки смажаться завжди по одному на сковорідці.
- Під час смаження не можна придавлювати м'ясо, інакше воно стане жорстким.
- Стейки смажать від 1,5 до 7 хвилин з кожного боку. Час приготування залежить від розміру шматочків, виду м'яса і бажаного ступеня просмаження. Стейк із яловичини товщиною 3 см до рівня медіум смажиться по 3-4 хвилини з двох боків.
- Якщо маринад не використовувався, наприкінці смаження для смаку можна додати на сковорідку вершкове масло, ароматизоване розмарином або іншими пряними травами. Це дасть приємний присмак і золотисту скоринку.
- Щоб не пересушити стейк на сковорідці, краще поставити його доготовлятися на 5 хвилин у розігріту до 200 градусів духовку. Другий варіант - покласти на теплу тарілку й укутати фольгою.
Після смаження м'ясу потрібно 10 хвилин «відпочити». М'ясний сік усередині якийсь час продовжує переміщатися, і стейк доготовляється.
Питання та відповіді
Коли додавати спеції під час смаження м'яса?
Сіль і чорний перець - це все, що потрібно для смачного стейка. Але якщо хочеться додати пікантну ноту, можна використовувати орегано, чебрець, сушений часник або розмарин. Вони додаються, коли продукт «відпочиває» після смаження. Якщо додати спеції, коли сковорідка стоїть на вогні, вони почнуть горіти, перетворяться на несмачні вуглинки. Також прянощі використовують для приготування маринадів.
У якому випадку стейк потрібно маринувати, і як це робити правильно без солі?
Преміальні шматки м'яса, такі як рибай, тібон, портерхаус, нью-йоркська вирізка, філе-міньйон не можна маринувати перед смаженням, щоб не зіпсувати. Маринади використовують для м'яса середньої якості. Вони покращують його смак, прибирають зайву жорсткість. Важливо не переборщити з часом маринування, і пам'ятати, що стейк - це не шашлик. М'ясо маринують у прянощах і рослинній олії. Можна додати трохи лимонного соку, свіжого часнику, корінь імбиру, соєвого соусу, гірчиці, меду, бальзамічного оцту. Якщо в маринаді використовується соєвий соус, додавати сіль необов'язково.
Існує багато різних думок про те, коли і скільки солити м'ясо під час смаження. Деякі кухарі та просто поціновувачі стейків стверджують, що що чим більше і раніше посолити стейк, тим він вийде ніжнішим і смачнішим. Головний аргумент полягає в тому, що сіль підсилює всі смаки, робить їх насиченими, повноцінними та об'ємними. Але все ж більшість експертів радить не зловживати сіллю, і солити смажене м'ясо незадовго до смаження або наприкінці приготування.