Скільки варити гречку в пакетиках за часом у воді в каструлі
- У мультиварці
Щоб каша вийшла смачною і в міру розсипчастою, важливо точно знати, скільки варити гречку в пакетиках. Виробники рекомендують кип'ятити її протягом 10-15 хвилин, але час може варіюватися залежно від того, яким способом готується каша. Адже зварити її можна не тільки на плиті, а й у мікрохвильовці або мультиварці. А якщо гречка використовується як складова страви, тривалість приготування залежить від її типу.
Правила варіння гречки в пакетах
Приготувати фасовану ядрицю однаково просто як на плиті, так і в мікрохвильовій печі або мультиварці. Але кожен спосіб має свої особливості, які необхідно враховувати.
На плиті
Варити гречку в пакетиках у каструлі потрібно за такими правилами:
- брати воду з розрахунку 1,5 л на 1 порцію;
- закладати фасовану крупу тільки в киплячу, попередньо підсолену рідину;
- готувати ядрицю на повільному вогні протягом 10-15 хвилин;
- після закінчення варіння перекласти пакетики в друшляк.
Розкривати упаковку можна тільки після того, як вода повністю стече. А якщо гречка була приготована завчасно, краще залишити її в пакетах, і відкрити безпосередньо перед вживанням - так крупа краще збереже аромат.
У мікрохвильовці
У багатьох мікрохвильових печах передбачено спеціальний режим для каш. Але якщо його немає, вариться гречка шляхом підігріву, виставленого на максимальну потужність.
Правила приготування:
- варити ядрицю тільки в спеціальному посуді, призначеному для мікрохвильовок;
- заливати пакетики окропом так, щоб вони були покриті рідиною повністю, плюс ще 2-3 см;
- готувати кашу, попередньо підсоливши воду, протягом 10 хвилин.
Буває, що під час варіння гречки з печі чути сторонні звуки (клацання, хлопки, гучний шурхіт). У цьому випадку потрібно перервати процес і перевірити, чи не випарувалася рідина. Якщо вона перестала повністю закривати упаковки, потрібно долити ще трохи окропу.
У мультиварці
Багато господинь вважають за краще варити гречку виключно в мультиварці. На їхню думку, при такому способі приготування вона виходить надзвичайно м'якою.
Щоб ядриця максимально розкрила смакові якості, треба дотримуватися перелічених правил:
- заливати пакетики тільки окропом;
- брати воду з розрахунку 3 склянки на порцію;
- готувати кашу, додавши трохи солі, в режимі «Крупа» або «Гречка» протягом 20-25 хвилин.
Після закінчення процесу відкривати кришку приладу відразу не варто. Краще дати страві настоятися приблизно 5 хвилин, а потім дістати пакетики, розкрити і розкласти кашу по тарілках, присмачивши маслом або соусом.
Тривалість варіння залежно від кількості порцій
Час приготування, зазначений на упаковці, розрахований на 1-2 пакетики. Але якщо потрібно зварити більше порцій, термічну обробку потрібно продовжити на 4-5 хвилин. Це необхідно для того, щоб ядриця як слід розпарилася.
Для великої кількості крупи потрібно збільшити й об'єм води. Розраховується кількість рідини залежно від способу приготування:
- на газовій плиті - 1,5 на 1 порцію + 0,5 л води;
- у мікрохвильовці - покриття пакетиків на 2-3 см + 100 мл води;
- у мультиварці - 3 склянки на порцію + 200 мл води.
В останньому випадку зварити одночасно більше 3-4 пакетиків не вийде. Адже об'єм чаші у більшості мультиварок не перевищує 4 л. Тому, якщо потрібно приготувати багато порцій одразу, краще обрати інший спосіб.
Нюанси приготування молочної каші
Із фасованої крупи виходить смачна каша на молоці. За часом варити її доведеться трохи довше, причому спочатку - на воді.
Правила приготування:
- заливати упаковки тільки окропом, з розрахунку 1,5 л на пакетик;
- варити фасовану крупу на слабкому вогні протягом 10-15 хвилин;
- після зливу води кип'ятити ядрицю в молоці щонайменше 10 хвилин, додавши сіль і цукор за смаком.
Коли гречка звариться, пакетики потрібно розкрити і розкласти вміст по тарілках. А потім залити молоком, у якому варилася крупа.
Гречка як складова страви: скільки варити
Існує чимало страв, до складу яких входить ядриця. Її кладуть у котлети й тефтелі, додають у супи та салати, роблять на основі гречаної каші оладки, млинці та коржі.
Для салатів потрібна розсипчаста крупа, тому варити її довго не варто. Достатньо, щоб вона просто стала м'якою, що відбувається вже через 10 хвилин перебування гречки в окропі.
По-іншому йде справа з котлетами, тефтелями і борошняними виробами. Тут маса має бути максимально однорідною, і готувати ядрицю потрібно до м'якості. Як правило, для цього потрібно варити крупу не менше 25 хвилин.
При додаванні гречки в суп потрібно керуватися особистими уподобаннями. Якщо більше подобається щільна ядриця, що зберегла форму, кип'ятити близько 10 хвилин. Потрібна розварена - збільшити час приготування до 25-30 хвилин.
Переваги та недоліки гречки в пакетах
Думки господинь з приводу круп «швидкого приготування» розділилися. Одні із задоволенням перейшли на порційну продукцію в зручних індивідуальних упаковках, а інші ж вважають за краще варити звичайну, вагову ядрицю. У кожного типу продукту є свої плюси і мінуси.
До переваг гречки в пакетах відносять те, що її не потрібно промивати і перебирати. Крупа очищається перед фасуванням - із загальної маси видаляють частинки пилу і пошкоджені зерна. А в ваговій гречці трапляється не тільки дрібне сміття, а й насіння інших культур.
Ще один плюс - швидкість приготування. Перед закладанням в індивідуальні упаковки ядриця проходить спеціальну термічну обробку, внаслідок чого більша частина внутрішньої вологи випаровується. За рахунок цього час варіння, порівняно зі звичайною крупою, скорочується майже вдвічі.
Крім того, гречка в пакетиках зручніша в приготуванні, ніж розважна. Масу не потрібно перемішувати, вона не пригорить. І відсутній ризик приготувати занадто водянисту кашу - після варіння пакетики поміщаються на друшляк, і зайва рідина просто стікає. А вагову крупу «відцідити» не вийде, надлишок води доведеться випаровувати, і тривала термічна обробка неминуче позначиться на смаку.
Але з точки зору харчової цінності гречка в пакетиках значно поступається звичайній. Під час заводської обробки вона втрачає не тільки частину харчових волокон, а й безліч вітамінів і мінералів. Такий продукт містить лише термостійкі елементи - вітаміни групи В, магній, цинк. А необроблена крупа багата безліччю інших, не менш корисних речовин.
З огляду на перераховані фактори, однозначно відповісти на запитання, яка гречка краща, звичайна чи в пакетиках, не можна. Якщо господині неважко витратити більше часу, щоб приготувати корисну їжу, кращим є перший варіант. Але коли зробити гарнір або зварити кашу на сніданок потрібно за 10-15 хвилин, виручить «швидка» крупа.