Скільки і як потрібно варити гречку в мікрохвильовці
Розсипчаста і ситна гречка може послужити універсальним гарніром або основою для деяких страв. Якщо не хочеться возитися з обробкою крупи, варто розібратися, як варити гречку в мікрохвильовці. Такий підхід може стати в пригоді і в тому разі, коли звична плита з якихось причин недоступна (наприклад, в офісі). Отримати бажаний результат зовсім нескладно, але й тут доведеться діяти з оглядкою на прості правила. Усього кілька практичних занять і можна буде не просто відварювати продукт у СВЧ-печі, а готувати складніші страви на його основі.
Кілька секретів від досвідчених господинь
Для того, щоб зварити справді поживну і ситну страву, мало залити гречку водою і поставити в СВЧ-піч на певний час. Варто звернути увагу на такі рекомендації, багаторазово перевірені на практиці:
- Посуд вибираємо з термостійкого скла, бажано у вигляді глибокої піали.
- Обов'язково промиваємо продукт, кілька разів змінюючи воду.
- Якщо планується готувати кашу, то додаємо в гречку трохи рослинної олії.
Порада: Якщо є така можливість, то попередньо промиту і підсушену гречку потрібно злегка обсмажити на сухій сковороді протягом 5 хвилин, постійно помішуючи. У цьому разі кінцевий продукт вийде більш розсипчастим, з приємною текстурою.
- Сухі приправи рекомендується додавати перед початком термічної обробки, свіжі - після її завершення.
- У мікрохвильовці можна зварити навіть кутю. Горіхи, сухофрукти та мед у компанії з гречкою швидко доходять до потрібного стану.
Крім цього, кожна господиня виділяє свої нюанси процесу після того, як кілька разів спробує приготувати продукт.
Базові правила організації обробки гречки
Рецептів приготування гречки в СВЧ-печі доволі багато, але основоположні принципи однакові для всіх варіантів підходів:
- Усі компоненти в мікрохвильовій печі просолюються краще, ніж під час традиційної обробки, тому сіль вводимо дуже акуратно.
- Злак помітно збільшується в розмірах у процесі відварювання, це потрібно врахувати при виборі відповідного посуду.
- Для приготування гарніру беремо 1 частину сухої крупи (а не промитої) і 2 частини води. Вимірювання потрібно вести однією і тією ж ємністю.
- При використанні мікрохвильовки гречка заливається виключно окропом.
- Використовуємо максимальну потужність приладу, щоб довести продукт до кипіння.
- Зазвичай компонент відварюється протягом 7-8 хвилин на середній потужності. Деякі використовують максимальні показники, але за такого підходу результат складно передбачити.
- Насичений і повний смак каші досягається використанням функції «Розморожування» протягом півгодини.
- Любителі добре пропареного і повітряного продукту можуть поварити його на мінімальній потужності ще 5-6 хвилин після завершення основної обробки.
Не можна забувати і про те, що результат багато в чому залежить не тільки від технічних характеристик мікрохвильовки, але і якості самої крупи. Не варто розраховувати на позитивний результат у разі використання сумнівного або попередньо обробленого продукту.
Найпростіший рецепт приготування гречки в мікрохвильовці
На склянку сухої гречаної крупи беремо 2 склянки води, трохи солі та вершкове масло за смаком. Крупу промиваємо кілька разів до прозорої води. У цьому випадку не рекомендується використовувати друшляк, краще замочувати продукт, прибирати з поверхні рідини все зайве і міняти її. Підготовлений компонент викладаємо у відповідний посуд, заливаємо окропом і трохи солимо, розмішуємо.
Вибираємо один із наведених вище режимів, запускаємо апарат. Гречку рекомендується накрити кришкою, щоб страва не розліталася по камері печі. Готовий продукт досолюємо за смаком, приправляємо вершковим маслом або олією.
Якщо хочеться урізноманітнити звичну кашу молоком, тушонкою, печінкою або іншими інгредієнтами, то краще підготувати їх окремо і ввести в уже зварену крупу. У крайньому разі, попередньо оброблені складові додаємо в готовий продукт, перемішуємо, накриваємо кришкою та ще на кілька хвилин поміщаємо в мікрохвильовку, використовуючи найменшу потужність.