Скільки варити горох у пакетиках, щоб вийшло смачно і корисно, як змінюється час приготування залежно від типу страви
Приготування бобів забирає багато часу - їх потрібно попередньо замочити, а потім томити на вогні щонайменше півтори години, періодично знімаючи пробу. Але у випадку з продуктом в індивідуальних упаковках нерідко виникають запитання: скільки варити горох у пакетиках до м'якості, а головне, чому він стає придатним до вживання так швидко. Адже на коробці зазначено, що достатньо і 25-30 хвилин! Насправді все не так просто, і тривалість приготування залежить від того, для якої страви призначений продукт.
Як приготувати горох у пакетиках
Під час варіння бобових у порційних упаковках потрібно дотримуватися таких правил:
- вибирати каструлю такого розміру, щоб пакетики не розташовувалися занадто щільно;
- поміщати горох тільки в киплячу, підсолену воду, з розрахунку 3 склянки на порцію;
- стежити, щоб рідина повністю покривала вміст упаковок (на поверхні можуть залишатися лише вільні краї пакетів);
- готувати продукт на повільному вогні, знизивши нагрівання до мінімуму;
- оскільки боби під час варіння виділяють піну, періодично знімати її.
У середньому варити горох у пакетиках потрібно 25 хвилин. Але час може варіюватися залежно від того, для якої страви він призначений:
- розсипчасті каші на воді, салати, запіканки - 25-30 хвилин;
- молочні каші, супи, юшки - 35 хвилин;
- паштети, пюре, додавання у фарш для котлет, фрикадельок, биточок - 35-40 хвилин.
Щоб страва не вийшла водянистою, не можна залишати пакетики з готовим горохом у воді. Потрібно відразу вийняти їх і перемістити в друшляк, щоб рідина стекла. Можна додатково віджати вміст, придавлюючи упаковку ложкою.
Особливості бобових в індивідуальних упаковках
Перед закладкою в пакетики горох проходить кілька етапів обробки. Його миють, сушать і подрібнюють. Найчастіше в упаковки поміщають навіть не половинки бобових, а масу, частинки якої за розміром нагадують ячну крупу або подрібнену пшеницю.
Завдяки спеціальній підготовці горох із пакетиків не потрібно попередньо замочувати перед варінням. А за рахунок того, що в процесі термічного сушіння він втрачає частину вологи, скорочується час приготування.
Також важливу роль відіграє і те, що бобові для індивідуальних упаковок сильно подрібнюють. Невеликі частинки горошинок доходять до м'якості значно швидше, ніж цілі боби або половинки.
З якими продуктами поєднують горох
З бобових можна приготувати безліч смачних, ситних і корисних страв на всі випадки життя. Завдяки високому вмісту білка його активно використовують у вегетаріанських дієтах, коли немає можливості отримати цей елемент із продуктів тваринного походження. А також, через низьку калорійність (близько 60 Ккал на 100 г) і багатий хімічний склад горох часто включають у раціон людей, які бажають знизити вагу.
Варені боби вживають і як самостійну страву, і як гарнір. Горох «дружить» із жирним м'ясом, копченостями, чудово відтіняє смак тушкованої в сметанному соусі печінки. Підходить як доповнення до всіх видів риби та птиці.
Горох добре поєднується з більшістю овочів - картоплею, морквою, болгарським перцем, цибулею, капустою. Виняток становить часник, на думку багатьох господинь, він надає стравам із бобів неприємного присмаку. Часто горохову кашу або пюре подають зі свіжими салатами та «присипкою» з будь-якої зелені.
А ось у виборі спецій для страв із гороху можна не обмежувати свою фантазію. Підійде чорний, червоний і білий перець, паприка, сушений базилік, розмарин, коріандр, прованські трави, зіра, мелена гвоздика на кінчику ножа. А щоб надати бобам приємного, золотистого кольору, рекомендують покласти дрібку куркуми, каррі або шафрану.