Прості та смачні кулінарні рецепти
Простосмак » Другі страви » Коли солити гороховий суп, щоб горох розварився: скільки солі потрібно додати і в який момент

Коли солити гороховий суп, щоб горох розварився: скільки солі потрібно додати і в який момент

Коли солити гороховий суп, щоб горох розварився: скільки солі потрібно додати і в який момент?

Кухарі рекомендують солити горох під час варіння горохового супу наприкінці приготування, коли всі інгредієнти вже додано. В іншому разі горошини залишаться жорсткими, а страва вийде не такою густою і пікантною, як має бути. Є й інші нюанси приготування горохового супу.

Класичний рецепт горохового супу

3 поради щодо приготування

Гороховий суп - одна з найситніших перших страв. Його обожнюють чоловіки та діти, але господині часто не люблять готувати страву через упередження, що з горохом багато мороки:

«То бульйон звариться швидше, і горошини залишаються твердими, то розварений горох осідає в супі, і пригорає до дна каструлі».

Насправді гороховий суп готується швидко і просто, якщо знати 3 нюанси його приготування:

  • Вибір хорошого гороху. Чи розвариться горох у супі, на 70% залежить від якості крупи. Вона має бути свіжа, не стара. Хороші відгуки про лущений і колотий горох торгових марок «Макфа», «Містраль», «Роздолля золоте», «Увелка», «Кубань матушка».
  • Підготовка перед додаванням у суп. Щоб бути впевненим у тому, що горох розвариться, необхідно попередньо замочити його в холодній воді на 3-8 годин. Час замочування залежить від того, цільні горошини чи лущені. Лущена крупа розм'якшується в 2 рази швидше.
  • Варіння в несолоній воді. Варити горох слід без додавання солі. Солона вода робить його жорстким і перешкоджає розварюванню. Час варіння після замочування становить 20-40 хвилин. Сухий горох вариться від 40 хвилин до 1,5 годин.

Горох в упаковках різних виробників

Порада. Якщо потрібно додати горох у солоний бульйон, краще заздалегідь відварити його в кашу.

Скільки солити гороховий суп

Кількість солі, що додається, залежить від рецепта і смакових уподобань:

  • Якщо це суп із копченостями, сіль можна не додавати зовсім.
  • При варінні пісного супу додають по 0,75-1 год. ложці солі на кожен 1 л готової страви.
  • Гороховий суп на бульйоні зі свіжої свинини, курки, яловичини, солять із розрахунку 0,5-1 год. ложка солі на 1 л готової страви.

Додавши зазначену кількість солі, страву пробують на смак, і за потреби досолюють.

Порада. Пробу на сіль правильно робити з блюдечка. Рідина має трохи охолонути. Якщо пробувати гарячий суп із металевої ложки, він часто здається солонішим, ніж є насправді.

Замочений горох

Коли додавати сіль залежно від її виду

Під час приготування перших страв рекомендується використовувати велику кухонну сіль. Вона не має присмаку, має помірний ступінь солоності.

  • Кам'яну кухонну сіль додають за 5-10 хвилин до готовності горохового супу.
  • Дрібну сіль Екстра, часникову сіль, сіль зі спеціями дрібного помелу потрібно додавати за 2-5 хвилин до кінця варіння. Вони швидко розчиняються, а добавки добре розкривають аромат.

Порада. Після приготування гороховий суп рекомендується залишити настоятися 1 годину. За цей час інгредієнти обміняються соками й ароматами, стануть ніжнішими та м'якшими.

Приготування супу

Секрети господинь

У досвідчених господинь є свої секрети приготування смачного горохового супу. Щоб горох розварився в пюре, роблять таке:

Ельміра:
«Я замочую і варю горох тільки в покупній воді. Це принципово важливо. Вода у нас в регіоні жорстка, навіть хороший горох не розварюється. Зазвичай з вечора заливаю його холодною водою, ставлю в холодильник. Вранці доливаю воду, щоб на 2 пальці покривала. Варю на повільному вогні хвилин 30. Коли вода починає википати, підливаю трохи холодної. Наприкінці подрібнюю горошини блендером і томлю на повільному вогні хвилини 3. Пюре виходить без грудочок, розсипчасте. Кидаю його в суп разом із картоплею».

Катерина:
«Коли потрібно по-швидкому зварити гороховий суп, горох заливаю холодною водою, кидаю 1 ч. ложку соди і доводжу до кипіння. Від соди піднімається шапка, тому постійно його помішую. Через 10 хвилин відкидаю на сито і промиваю під краном. Потім заливаю холодною водою і проварюю 20 хвилин. Пюре найніжніше, при тому що горохова крупа найдешевша!»

Людмила:
«Терпіти не можу присмак соди. Навіть якщо 0,5 год. ложки покласти, все одно її чую! Я беру перевірений горох фірми «Увелка». Замочую всю пачку на ніч в окропі. Варю в тій же воді. Хвилин через 20 уже розсипається. Ще 5 хвилин проварила, по пакетах розфасувала і заморозила. Коли потрібен гороховий суп, дістала з морозилки, і прямо замороженим у каструлю кинула».

Класичний рецепт горохового супу з копченостями

Гороховий суп із копченостями користується найбільшою популярністю. Його готують у різних кухнях світу. Копченості надають страві особливої пікантності та апетитного аромату.

Гороховий суп

Для приготування знадобляться такі інгредієнти:

  • горох лущений - 0,2 кг;
  • вода - 2-2,5 л;
  • копчені свинячі реберця - 0,3 кг;
  • картопля - 2 шт.;
  • морква -1 шт.;
  • ріпчаста цибуля - 1 шт.;
  • бекон - 50 г;
  • часник - 1-2 зубчики;
  • свіжа зелень кропу і петрушки - по 10-25 г (за смаком);
  • сіль - 1 ч. ложка (за смаком).

Горох у мисці

Рецепт приготування:

  1. Горохову крупу перебрати, помити, залити 0,5-1 л холодної води і залишити на 3-4 години.Гороховий суп - приготування 1
  2. Через 2-3 години після початку замочування поставити варитися бульйон. Ребра залити 1,5-2 л холодної води. Після закипання води варити на повільному вогні 1 годину.Гороховий суп - приготування 2
  3. Коли бульйон буде готовий, поставити варитися горох у воді, в якій він замочувався. Воду не солити. Каструлю накрити кришкою. Вогонь поставити на мінімум. У міру википання рідини доливати холодну воду з холодильника. Приблизний час варіння гороху - 30 хвилин.Гороховий суп - приготування 3
  4. Додати горох до м'яса, коли він розм'якне, а м'ясо почне відділятися від кісток.Гороховий суп - приготування 4
  5. Картоплю нарізати великими кубиками, моркву дрібними кубиками, цибулю дрібно нарубати.Гороховий суп - приготування 7
  6. Картоплю відправити в каструлю.Гороховий суп - приготування 5
  7. Цибулю з морквою пасерувати і додати в каструлю через 15 хвилин після картоплі.Гороховий суп - приготування 6
  8. Посолити гороховий суп.Гороховий суп - приготування 8
  9. Через 10 хвилин спробувати на сіль. Якщо є необхідність, досолити. Додати рубану зелень, часник і бекон, нарізаний тонкими смужками. Прогріти протягом 1-2 хвилин.

Питання та відповіді

Чи можна приготувати гороховий суп із пластівців?

Деякі господині використовують горохові пластівці для приготування супу через те, що вони без проблем розварюються за 15-20 хвилин. Але смак готової страви сильно відрізняється від звареної класичним способом. Гурманам воно може не сподобатися. Потрібно відштовхуватися від своїх смакових уподобань. Комусь такий варіант приготування прийнятний, а комусь ні.

Що робити, якщо гороховий суп пересолений?

Якщо суп пересолений несильно, рекомендується додати в нього 100 мл вершків або сметану. У разі сильного пересолу можна врятувати страву додаванням 1-2 сирих картоплин і невеликої кількості води (до 200 мл). Суп проварюють до готовності картоплі.

Гороховий суп, як і інші перші страви, заведено солити наприкінці варіння. Така рекомендація пояснюється тим, що рідина під час готування википає, і страва може вийти пересоленою. Крім того, горох у солоній воді погано розварюється. Щоб страва вийшла наваристою, густою, без грудочок, потрібно готувати горохову основу заздалегідь: замочувати і відварювати горох у несолоній воді.

Інші рецепти
Коли краще солити бульйон із яловичини
Коли краще солити бульйон із яловичини
Скільки солити м'ясний бульйон Як зварити корисний бульйон і не пересолити - рецепти Ароматний бульйон із яловичини Бульйон із яловичого
Коли краще солити курячий бульйон, щоб він вийшов смачним: солимо бульйон для супу і для вживання з чашки
Коли краще солити курячий бульйон, щоб він вийшов смачним: солимо бульйон для супу і для вживання з чашки
Існує дві різні думки щодо того, коли солити бульйон під час варіння курки. Кухарі рекомендують додавати сіль за 10 хвилин до закінчення готування
Коли потрібно солити м'ясо під час варіння, щоб не зіпсувати
Коли потрібно солити м'ясо під час варіння, щоб не зіпсувати
Питання та відповіді Що робити, якщо пересолили м'ясо під час варіння? Як правильно солити м'ясний бульйон на суп? Коли краще солити
Коли краще солити юшку та рибний бульйон, щоб він був смачним
Коли краще солити юшку та рибний бульйон, щоб він був смачним
Кухарі рекомендують солити юшку і рибний бульйон після закипання води і видалення піни. Час додавання солі великої ролі не відіграє. Зазвичай перші
Коли краще солити гречку, щоб вона вийшла смачною і корисною
Коли краще солити гречку, щоб вона вийшла смачною і корисною
Кухарі рекомендують солити гречку на самому початку її варіння. Так крупа краще і рівномірно просолиться. Завдяки солі гречка швидше вариться. Але є
Коли потрібно солити холодець під час варіння, щоб не зіпсувати: краще додавати сіль на початку або наприкінці
Коли потрібно солити холодець під час варіння, щоб не зіпсувати: краще додавати сіль на початку або наприкінці
Кухарі рекомендують солити холодець наприкінці варіння, за 10-60 хвилин до того, як вимкнути вогонь. Сіль додають разом із морквою та цибулиною або