Скільки і як варити каву на плиті в каструлі
Кожній господині варто ознайомитися з тим, як варити каву в каструлі. Якщо в будинку немає кавомашини, ця навичка може виручити в разі приходу гостей. Існує кілька варіантів приготування відразу великого об'єму ароматного напою на плиті, але особливою популярністю користуються лише два з них. Вони без проблем реалізуються вдома, при цьому немає необхідності купувати спеціальні інструменти. Зробивши все правильно, можна розраховувати на отримання такого ж смачного продукту, як і за одного зі стандартних підходів.
Базовий підхід до приготування напою
Коли потрібно швидко зварити кілька порцій кави, не допоможе навіть турка. Краще використовувати звичайну емальовану каструльку невеликого розміру, яка знайдеться вдома у кожного. Маніпуляція матиме такий вигляд:
- Беремо обрану ємність, наливаємо в неї трохи води, яку доводимо до кипіння і зливаємо. Це дасть змогу позбутися непотрібних запахів.
- У каструлю наливаємо воду, якої беремо стільки, скільки необхідно для реалізації запланованої кількості порцій. Рідину доводимо до кипіння.
- Засипаємо мелений продукт. Тут потрібно керуватися особистими уподобаннями щодо міцності напою, але зазвичай беруть 2-3 ложечки на 150 мл води.
Порада: При відварюванні кави в каструлі правильніше використовувати не цукор і вершки, а згущене молоко. У цьому випадку напій вийде більш однорідним і смачним.
- Масу розмішуємо тільки один раз, після чого тільки спостерігаємо за продуктом. Тримаємо її на дуже слабкому вогні, не даючи закипати. Щойно пінка почне підніматися, знімаємо ємність із плити, трохи чекаємо і повторюємо маніпуляцію. Так повторюємо кілька разів, домагаючись потрібної міцності складу.
Готовий напій розливаємо по чашках, обов'язково використовуючи ситечко. За смаком додаємо в нього лимон, цукор, вершки або інші додаткові компоненти. До речі, всі інструменти потрібно не тільки підготувати перед тим, як варити каву в каструлі, а й злегка нагріти, щоб вони не дали змогу складу швидко охолонути.
Ускладнений варіант приготування кави в каструлі
Беручи до уваги той факт, що навіть у маленьких каструльок дно прогрівається не дуже рівномірно і так само нерівномірно остигає, іноді доводиться йти на додаткові хитрощі, щоб досягти оптимального результату. Перед тим, як варити каву в каструлі наведеним вище способом, варто розглянути такий варіант приготування продукту:
- Нам знадобиться емальована або металева каструля мінімального об'єму, металева ложка, вода і мелена кава з розрахунку 2 чайних ложки порошку на 100 мл рідини. Додатково беремо цукор і вершки за смаком.
Порада: Для приготування в каструлі краще брати мелену каву середнього або грубого помелу. У цьому разі його частинки повністю осядуть на дно ємності, а не зависнуть у рідині.
- Металеву ложку кладемо в морозилку, вона має гарненько охолонути.
- Каву викладаємо в каструлю, заливаємо половиною норми води. Додаємо цукор і акуратно вимішуємо склад. Запалюємо під ємністю маленький вогонь і чекаємо появи бульбашок.
- Щойно на поверхні рідини утвориться піна, перемішуємо масу ще раз і знімаємо ємність із плити. Ставимо каструлю на вологий рушник, який необхідно приготувати заздалегідь, вимочивши в холодній воді.
- Доливаємо в заготовку воду, знову все перемішуємо і ставимо на такий самий маленький вогонь. Щойно на поверхні продукту знову почне формуватися пінка, дістаємо з морозильника металеву ложку і з її допомогою перемішуємо каву.
- Чекаємо початку чергового бурління напою, після якого можна знімати каструлю і розливати вміст по підігрітих чашках.
Незважаючи на те, що в обох підходах використовується дуже слабкий вогонь, кава доходитиме до стану кипіння доволі швидко, тому не варто залишати її поза увагою ні на хвилину. Якщо вдома є бадьян або кориця, можна додати зернятко першого або дрібку другого для посилення смаку напою. Це робиться вже в самому кінці, після того, як склад розлили по чашках.
Якщо правильно дотримуватися послідовності дій, то навіть у домашніх умовах можна буде приготувати напій, який за якістю не поступиться продукту з найбільш просунутої кавомашини. Не потрібно боятися експериментувати з сортом продукту і пропорціями компонентів. Тільки так можна навчитися готувати ідеальний склад.