Найкращі пишні млинці без дріжджів на кефірі
Млинці на кефірі готують здавна. Згідно з давнім повір'ям, найперший пісний млинець спекла господиня в російській печі абсолютно випадково. Вона необачно залишила кисіль із вівсяного борошна в мисці на кілька годин у печі на повільному жарі. Рідина випарувалася, а хрусткий рум'яний коржик вийшов їстівним.
Ідей для приготування смачних млинців досить багато. Їх роблять тонкими, ажурними, дріжджовими, на молоці, на воді, без яєць, з начинкою. Але я віддаю перевагу цьому незрівнянному перевіреному рецепту високих бездріжджових млинців. Спосіб їхнього приготування дуже простий, але кожному інгредієнту і процесу загалом потрібно приділити увагу, використати кілька хитрощів, щоб частування вийшло по-справжньому повітряним, ароматним, апетитним і рум'яним.
Пишні млинці виходять пружними, м'якими та еластичними завдяки поєднанню продуктів і певної густоти тіста. Важливим інгредієнтом є кефір, який у поєднанні з содою утворює повітряні бульбашки. Кефір краще брати не знежирений, можна домашній.
Інгредієнти
- кефір - 400 мл (2 склянки);
- сода - 1 чайна ложка без гірки;
- розпушувач - 1 чайна ложка з гіркою;
- ванілін - 1 пакетик (пів чайної ложки);
- цукровий пісок - 5 столових ложок;
- великі курячі яйця - 2 шт.;
- сіль - щіпка;
- рафінована олія - 2 столові ложки;
- борошно вищого ґатунку біле - 200-250 г.
Кількість борошна в рецептурі млинцевої випічки часто вказують приблизно. Це пов'язано з тим, що під час змішування інгредієнтів борошно підсипають порційно. Пекарю може знадобитися трохи більше або менше залежно від розміру яєць, якості борошна і точного обсягу використаних рідких компонентів.
Якщо в холодильнику залишився пакет кефіру на межі терміну придатності, його можна сміливо використовувати. Процес гасіння соди буде ще більш активним, за рахунок чого маса вийде пористою.
У процесі знадобиться наступний кухонний інвентар:
- невелика антипригарна сковорода;
- глибока миска;
- сито;
- вінчик (або блендер із насадкою «вінчик»);
- невеликий ополоник на 100 мл;
- дерев'яна лопатка;
- кухонна плита.
Процес приготування
Млинцеве тісто готують у два етапи: спочатку змішують рідкі інгредієнти, а після вводять сипучі. Нижче наведено послідовність усіх кулінарних маніпуляцій покроково.
- Курячі яйця виймають із холодильника, розбивають над мискою і збивають вінчиком. Добре охолоджені яйця збити в піну легше. Для рецепта більше підходять великі екземпляри з помаранчевим жовтком. Вони надають суміші красивого жовтуватого відтінку. Смак яєць також впливає на якість готового борошняного виробу. З домашньої (фермерської) продукції млинці виходять ніжнішими.
Щоб яйця швидше збивалися, до них додають дрібку солі. Збивати потрібно близько 5 хвилин. Чим більше піни, тим більш струмливим і еластичним буде тісто.
- У яєчну піну поступово вводять цукор. При цьому суміш весь час вимішують вінчиком по колу. Коли цукор розчиниться, вливають кефір. Краще, якщо він буде кімнатної температури. З'єднавшись із трохи прогрітою від інтенсивних рухів яєчною сумішшю, теплий кефір послужить активатором хімічної реакції з содою. Її потрібно додавати саме в рідкі інгредієнти.
З кількістю соди потрібно бути гранично точним: надлишок додасть випічці неприємний характерний присмак.
- Відмірявши необхідну кількість борошна, його просівають на дошку і змішують із розпушувачем тіста. Сито використовують не тільки для того, щоб відокремити можливі крупинки, а й для пишності: борошно насичується киснем, і тісто стає легшим.
Перед тим як використовувати найголовніший компонент страви, потрібно звернути увагу на його якість. Якщо борошно довго зберігалося у відкритому пакеті, то воно могло відволожитися. Це легко перевірити, стиснувши жменю борошна. Якщо вона зліпилася і тримає форму, значить, у ній багато вологи. Не вийде приготувати пухнасті млинці із сірого або жовтого пшеничного борошна - вони вийдуть жорсткими. Вибирайте сухе білосніжне борошно.
- Частину просіяного борошна з розпушувачем через сито вводять у рідину. У цей же час на борошно висипають ванілін. Усі інгредієнти змішують вінчиком, намагаючись видаляти грудки, що утворилися. Борошно поступово додають, поки тісто не набуде гладкої струмливої текстури (як мед або сметана).
- Останньою в суміш вводять топлене вершкове масло або рафіновану соняшникову олію - вона надає текстурі гладкості. Щоб воно добре розподілилося і з'єдналося з іншими компонентами, масу перемішують протягом 2-3 хвилин.
- Готове тісто залишають у теплому місці на 10 хвилин. За цей час на поверхні утворюються бульбашки. Завдяки їм товсті млинці стають повітряними без дріжджів.
- Сковороду з антипригарною поверхнею ставлять на слабку потужність, дають прогрітися. Ополоником розмішують масу, що пузириться. Залежно від розміру сковороди в ополоник набирають необхідну кількість тіста. Виливають його в центр (на суху поверхню без масла). Сковороду обертають, допомагаючи тісту прийняти форму коржа. Чим рівніше воно ляже, тим акуратніший вигляд матиме готовий млинець. Його можна перевертати, коли поверхня починає пузиритися, а краї підрум'янилися (як на фото).
- Під час випікання можна засікти час і запам'ятати, за який підрум'янюється перший бік. Так легше буде регулювати інтенсивність прожарювання. Не потрібно робити вогонь занадто великим для того, щоб прискорити процес. Товстим коржам потрібен час, щоб добре пропектися.
Способи подачі
Готову випічку складають на тарілку стопкою. Подавати її можна по-різному. Деякі люблять класти зверху на гарячу поверхню шматочок вершкового масла. Щоб воно розтікалося і надавало особливої ніжності десерту. Хтось вважає за краще додавати сметану.
Із жирної сметани або збитих вершків можна зробити гарний декор. Для цього використовують кондитерський мішок із насадкою.
Ще один простий варіант прикраси - це цукрова пудра і ягоди (свіжі або цукати). Пухкі коржі викладають віялом, зверху на них кладуть кілька смужок паперу в довільному напрямку. Ложку цукрової пудри за допомогою сита розподіляють над випічкою. Після паперові смужки прибирають, а на поверхні млинців залишається цікавий візерунок.
До повітряного десерту пропонують мед, джем або згущене молоко. Гарним доповненням послужить міцний ароматний чай. Обов'язково спробуйте найкращий спосіб приготування смачного традиційного частування. Смачного!