Готуємо французький кіш із шинкою, сиром і помідорами
Французький відкритий пиріг готують із різними начинками. Кіш із шинкою, сиром і помідорами - це одна з популярних варіацій страви. Уперше його почали подавати в Лотарингії (французькою мовою її назву вимовляють як «лорен»). Звідси походить друга назва страви - кіш лорен. У його основі - хрусткий корж із пісочного тіста, який поміщають у спеціальну круглу форму невеликого діаметру. На дно викладають шарами начинку і заливають вершково-яєчною сумішшю до країв. Щоб тісто вийшло хрустким і добре спеклося, досвідчені кухарі використовують кілька секретів.
Інгредієнти
- просіяне борошно - 250 г;
- крижана фільтрована або кип'ячена вода - 3 столові ложки;
- щіпка солі;
- яйця курячі - 3 шт.;
- вершкове масло - 120 г.
- вершки 10% жирності - 200 мл;
- шинка - 120 г;
- сир твердий - 120 г;
- томат - 1 шт.;
- зелень для прикраси.
Кіш, як правило, готують у круглій формі з хвилястим краєм. Діаметр форми варіюється від 15 до 25 см. Висота фігурного борту - від 2 см. Якщо немає металевої форми з хвилями по краю, використовують подібну силіконову або пресовану форму з фольги.
Щоб приготувати відкритий пиріг, знадобляться:
- ємність для змішування інгредієнтів;
- форма для випікання;
- дерев'яна дошка;
- качалка;
- ніж для нарізки інгредієнтів;
- виделка для проколювання тіста;
- сито для просіювання борошна.
Готуємо тісто
- У ємність для змішування інгредієнтів двічі просівають 250 г борошна. Над борошном розподіляють дрібку солі, добре перемішують. Охолоджене масло нарізають невеликими кубиками, викладають на борошно. Спочатку шматочки масла перемішують із борошном. Після перетираючими рухами подрібнюють між долонями, поступово змішуючи інгредієнти в дрібну крихту.
- Яйце акуратно розбивають за допомогою ножа над будь-якою ємністю, а потім переливають у миску з борошном. Такий прийом дозволяє уникнути неприємностей із потраплянням шкаралупи в тісто. Використовуючи виделку, яйце перемішують із борошном. Після цього додають 3 столові ложки крижаної води.
- Тісто замішують спочатку виделкою, змішуючи борошно і рідкі інгредієнти. Після масу пальцями направляють від краю до центру ємності, притискаючи зап'ястям. Тісто замішують швидко, щоб масло не встигло розтанути від тепла рук.
- Коли тісто сформовано в щільну кулю, його прямо на дошці прибирають у холодильник на 30 хвилин. Можна перекласти на тарілку або загорнути в харчову плівку. Холод зберігає структуру шматочків масла, від цього корж при випіканні виходить легким і хрустким.
Готуємо начинку
Поки основа пирога охолоджується, готують основні інгредієнти. Щоб приготувати кіш із шинкою, сиром і свіжими томатами, компоненти подрібнюють таким чином:
- Шинку нарізають невеликими кубиками.
- Обсмажують підготовлені шматочки шинки на сухій сковорідці (без використання олії або вершкового масла). Коли вони підрум'яняться, перекладають на серветку, щоб вона ввібрала зайвий жир.
- Сир натирають на крупній тертці.
- Помідор розрізають навпіл, видаляють жорстку п'ятку (місце кріплення плодоніжки). Нарізають на 8 часточок.
- Два охолоджених яйця збивають виделкою в ємності до отримання піни. Трохи підсолюють. Вливають вершки, перемішуючи до однорідності.
Готуємо кіш
- Дошку присипають борошном. Тісто дістають із холодильника і викладають на дошку.
- Спочатку кулю розминають руками, після розгортають качалкою до розміру форми.
- Пласт накручують на качалку і перекладають у форму. Краї підрівнюють, прибираючи зайве тісто. На поверхні роблять рівномірні проколи виделкою, щоб під час випікання тісто не піднялося.
- Форму ставлять у духовку на півгодини. Випікають при температурі 180 градусів.
- Нижнім шаром викладають підсмажену шинку.
- Зверху розподіляють тертий сир.
- Часточки помідора викладають по колу. Зверху заливають яєчно-вершковою сумішшю.
- Кіш випікають ще 20 хвилин при тій самій температурі.
- Вийнявши пиріг з духовки, йому дають трохи охолонути і виймають з форми. За бажання прикрашають зеленню (у цьому рецепті це не обов'язково) і подають до столу.
Смачного!