Навіщо в борщ додають оцет
Смак будь-якої страви залежить від інгредієнтів у її складі. Чи потрібно в борщ додавати оцет, кожна господиня вирішує сама. Як правило, в овочевих супах така добавка не завадить. Додавати можна різні види оцту - це справа особистих уподобань. Важливо додати оцтової кислоти в міру, щоб борщ не вийшов занадто кислим.
Навіщо додавати оцет
Додаючи оцтову кислоту в борщ, кулінари переслідують дві мети - зберегти насичений колір бульйону і зробити смак більш пікантним і яскравим. Кислота, що міститься в оцті, стабілізує колір бульйону, не дозволяючи йому змінювати бордове забарвлення на помаранчеве.
У результаті готовий борщ виходить привабливим і яскравим. Сам бульйон стане ароматнішим, у його смаку з'явиться кислинка. При цьому важливо дотриматися пропорцій і вибрати правильний оцет. Приправу додають у невеликій кількості. Краще спочатку влити трохи оцтової кислоти та зняти пробу.
Пропорції можна підкоригувати на свій смак і надалі їх дотримуватися. Адже смаки у всіх різні. Комусь подобається більш кислий борщ, а комусь - солодкуватий. Міцну оцтову есенцію додавати не варто через можливе передозування. Краще брати столовий оцет у стандартній концентрації.
Оцтовий запах допомагає перебити аромат несвіжого м'яса, але краще не вдаватися до таких хитрощів, а готувати борщ зі свіжих продуктів. Ідеально, якщо яловичина чи свинина буде охолодженою. Але в тому випадку, коли страва готуватиметься не одразу, краще прибрати м'ясо в морозильну камеру.
Який оцет можна додати
Від виду оцту залежить смак овочевого супу. Смакові відтінки можуть змінюватися, якщо додати замість звичайного яблучний або бальзамічний оцет. При цьому господиня повинна дотримуватися певних правил.
Чи можна в борщ додати оцет 9%
Щоб не зіпсувати смак страви, у неї додають оцет у концентрації 3-9%. Кількість добавки розраховують, виходячи з об'єму каструлі. На 1 л бульйону має припадати приблизно 1/2 ст. ложки 9%-го оцту.
Таким чином на трилітрову каструлю потрібно буде додати 1,5 ложки, а на п'яти літрову - 2,5-3. У випадку з 3%-м оцтом концентрацію пропорційно збільшують.
Зробити смак більш гармонійним можна, додавши в бульйон трохи цукрового піску. Цукор теж додають за смаком. На трилітрову каструлю не варто класти більше 1 чайної ложки. Борщ має вийти не солодким, а лише злегка солодкуватим.
Як правильно додавати оцет:
- Добавку вносять на стадії пасерування буряка. Овочі натирають на крупній тертці та викладають на сковорідку, полив 1 ст. л. олії. ложкою рослинної олії та 2-3 ложками бульйону.
- Сковорідку накривають кришкою і тримають на слабкому вогні, поки буряк не стане м'яким.
- На цьому етапі вливають потрібну кількість оцту і тримають пасерування на вогні ще 4-5 хвилин.
- Потім вміст сковорідки перекладають у каструлю з борщем.
Досвідчені господині не рекомендують довго піддавати буряк термічній обробці, інакше він неминуче втратить колір. Пасерований овоч краще додавати за 10 хвилин до закінчення готування.
Чи можна в борщ додати яблучний оцет
Більшість прихильників здорового способу життя не тримає в будинку звичайний оцет, вважаючи його шкідливим. Інша справа - варіант приправи з яблук. Натуральний яблучний оцет можна зробити самому або купити в магазині. Під час купівлі звертають увагу на склад.
У переліку інгредієнтів не повинно бути хімічних добавок і ароматизаторів. У складі правильного яблучного оцту тільки ферментовані яблука.
Його переваги:
- Сприяє зниженню рівня цукру в крові.
- Працює як жироспалювач.
- Покращує стан шкіри, завдяки поєднанню органічних кислот.
- Сприяє циркуляції лімфи в організмі.
- Допомагає перетравлювати важкі продукти, наприклад, жирне м'ясо.
- Покращує склад мікрофлори кишечника.
- Зміцнює стінки судин.
Зрозуміло, всі корисні властивості яблучного оцту проявляються тільки за умови регулярного вживання. Продукт додають не тільки в борщ, а й в інші страви, а також п'ють натщесерце в розбавленому вигляді (1ч. ложка на склянку води).
Чи можна в борщ додати бальзамічний оцет
Бальзамічний оцет відрізняється від звичайного своїм складом. Його роблять із виноградного соку. Сусло з винограду спочатку бродить, а потім довгий час дозріває в дерев'яних бочках.
У результаті виходить продукт із багатим ароматом і смаком, у якому можна вловити фруктові та деревні ноти, присмак спецій. Бальзамічний оцет відрізняється від звичайного і забарвленням. Він має темний колір, тоді як синтетична оцтова кислота абсолютно прозора.
На п'ятилітрову каструлю борщу додають 1,5 ст. ложки бальзамічного оцту. Оскільки приправа має м'якший смак, цукор при використанні такого рецепта можна не додавати. Додають бальзамічний оцет у борщ зазвичай гурмани.
З точки зору любителів вишуканої кухні, під час готування має значення будь-яка деталь. Наприклад, вони варять борщ із кількома видами м'яса - бульйон готується на телячих кістках із додаванням свинячої вирізки та яловичих ребер.
Утім, вегетаріанський варіант не менш смачний, якщо приготувати його за всіма правилами, а перед подачею до столу присмачити сметаною та свіжою зеленню. Страва без м'яса добре насичує завдяки великій кількості клітковини, але при цьому не навантажує ШКТ.
Оцет неспроста використовується в кулінарії. Він надає стравам пікантного смаку та полегшує перетравлення жирної їжі. Який оцет додавати в борщ, кожен вирішує самостійно. За відсутності продукту в будинку можна замінити його лимонним соком або томатною пастою.