Скільки варити яловичий язик
Відварений яловичий язик є вишуканим делікатесом, але багато хто відмовляється від його приготування, коли дізнається, скільки його доводиться готувати. На щастя, сьогодні це питання можна розв'язати з мінімальними тимчасовими витратами і клопотами. Якщо в каструлі яловичий язик необхідно варити мінімум 3 години, то в скороварці на це піде не більш як 30-45 хвилин. Сама маніпуляція досить проста, хоч і має на увазі присутність низки специфічних моментів.
Нюанси роботи з делікатесом
У кожної господині є свої кулінарні секрети, які приходять із досвідом. Для початку ж потрібно ознайомитися з базовими правилами поводження з вимогливим продуктом, які допоможуть смачно відварити яловичий язик, максимально заощадивши при цьому час і нерви.
- Не варто закладати продукт у пристрій без використання додаткових компонентів, результат вийде занадто прісним. В обов'язковому порядку в якості ароматичних і смакових добавок повинні виступати морква, цибуля, трави і сіль.
- Хоч і існують чіткі рекомендації щодо того, скільки готувати продукт у скороварці, потужності та можливості у всіх приладів різні. Тому потрібно знати два способи визначення готовності компонента. При першому просто протикаємо кінчик виробу виделкою або ножем. Якщо інструмент вільно входить у м'якоть, вона готова. Під час другого підчіплюємо шкірку на поверхні субпродукту, вона має легко відходити і не відриватися.
Порада: Багато господинь намагаються очистити відварений делікатес від шкірки, щойно закінчують його варити, щоб потім із нею не мучитися. Знавці ж рекомендують залишити цей захисний шар і видаляти його вже перед вживанням страви. Тоді м'ясо порадує насиченим смаком і ароматом.
- Щоб швидко і якісно почистити готовий яловичий язик, його потрібно одразу після варіння замочити в крижаній воді на 1 хвилину. Видаливши шкірку, слід обов'язково прибрати продукт у герметично закритий посуд, щоб він не підсихав.
- Те, скільки точно варити продукт, залежить від його ваги. Якщо телячий субпродукт вагою до 1 кг дійде до готовності за 25-30 хвилин, то на приготування виробу вагою близько 2 кг доведеться витратити не менше 45 хвилин.
- Трапляється, що навіть при дотриманні всіх правил і показників продукт виявляється недовареним. У цьому випадку його краще доводити до потрібного стану вже в каструлі, в окропі, перевіряючи готовність кожні 20 хвилин.
Є ще один важливий момент - у процесі обробки язик трохи збільшується в об'ємі, тому виробу потрібно забезпечити запас місця в ємності.
Базовий рецепт приготування язика в скороварці
Щоб навчитися варити делікатес у скороварці не тільки швидко, а й смачно, слід випробувати кілька рецептів. Ось тільки один із найпопулярніших:
- На 1,5 кг яловичого язика беремо по цибулині та морквині, дві третини столової ложки солі, трохи сушених трав і улюблених спецій.
- Ретельно помитий і обсушений яловичий язик викладаємо в чашу скороварки. Якщо компонент не поміщається повністю, ріжемо його на кілька частин. Цибулю та моркву чистимо. Цибулину розрізаємо на дві половинки, моркву - уздовж, на 4 частини. Викладаємо їх до заготовки.
- Вводимо сіль і трави, заливаємо масу водою так, щоб вона тільки покривала субпродукт.
- Встановлюємо кришку пристрою, закриваємо клапан. Варити виріб такої маси потрібно не менше 40-45 хвилин.
- Чекаємо стільки, скільки встановлено на таймері, у жодному разі не перериваємо процес. Після чого спускаємо пару або чекаємо, поки скороварка сама це зробить. Лише після цього відкриваємо кришку і перевіряємо готовність язика.
- Якщо якість продукту влаштовує, знімаємо з нього шкірку або прибираємо в незміненому вигляді остигати.
Готовий язик можна використовувати як компонент бутерброда, додати в салат або подати з гарніром. У виробу буде ще оригінальніший смак, якщо його попередньо засолити. Для цього натираємо промиту заготовку перцем, сіллю і гірчицею, викладаємо в миску маринуватися на 10 годин. При цьому просто накриваємо ємність тканиною і залишаємо за кімнатної температури. Після чого ще на добу прибираємо заготовку в холодильник. Залишається тільки відварити її традиційним способом, але вже без використання додаткових компонентів.